Kukuřičné děti 6: Návrat Izáka (1999)

Nebylo to až tak strašné. Isaac's Return je odlišný od přechozích dílů, je přijatelně natočený, a nemá nijak zvlášť toporné herce. Nějaké scény se mi vážně líbily. Předchozí dva díly sice byly znatelně lepší, ale tohle se povedlo mnohem více než strašná trojka. Má to navíc docela ok atmosféru. Bavilo mě to až po nějaké čtyřicáté minutě - první polovina oscilovala mezi 1* a 2*, v druhé půli to zase bylo něco mezi 2* a 3*. Umístění v žebříčku nejhorších filmů se mi zdá neuvěřitelně nespravedlivé.

Kukuřičné děti 5: Pole teroru (1998)

Průměrný hixploitation, který většinu fanoušků série nemá šanci urazit, ale nikoho (doufám) ani nemůže nadchnout. Slabší tři hvězdy, předchozí díl se mi líbil více.

Rambo III (1988)

Druhý díl byl lepší, ale průšvih to není.

Zálesák (1996)

Hele, je to mnohem lepší než zdejší hodnocení napovídá.

Planeta opic (2001)

Tenhle film byl prostě fail, Tim Burton si asi něco dal, jinak si to neumím vysvětlit.

Godzilla (2014)

Udělat to míň mainstream, udělat to pro větší, tak je to super. Takhle jen ok. Godzilla vypadá dobře, Muto netopýři byli skvělí, a řemeslo vydařené. Ale to je trochu málo.

Godzilla (1998)

Blockbustery rád nemám, a filmy s obřími monstry mě taktéž neoslovují, ale tohle se mi nějakým způsobem sedlo, takže na slabší čtyři to vyjde bez problémů.

Zrození Planety opic (2011)

Parádní film. První shlédnutí 65%, druhé shlédnutí dojem vylepšilo nad 70%

Já, Frankenstein (2014)

Celkem pohodový blockbuster který mi více sedl na první shlédnutí, tam by to vyšlo dokonce na 75%, při druhém shlédnutí tak na 50 - 60%

Kukuřičné děti: Přízrak města (1995)

Přesunout se z atmosférického zapadákova do města nebyl vůbec dobrý nápad. Od Urban Harvest jsem čekal zábavnou béčkovou podívanou, jakou byl druhý díl, ale bohužel. Trojka je totiž první vyloženě špatný díl série, a selhávají vněm postavy, herci, i scénář. Ani hudba už tak nevynikala. V tomhle filmu je strašně moc úplně divných scén a štve mě to. Je to ještě více nadpřirozené než předchozí díly a je to na škodu. Natočeno je to taktéž líně. Tvůrci si po prvních dvou dílech uvědomily že existuje něco jako gore, takže tohle už je násilnější - což neberu ani jako plus ani jako mínus. Když se v závěru vynořila ta věc, tak to už jsem byl vážně zmatený, jestli koukám na slasher nebo na fantasy. Design to mělo sice dobrý, ale do filmu se to vůbec nehodilo. Chvílemi jsem přemýšlel nad dvěma hvězdami, ale ne. Kvalitativně je to zhruba na úrovni devátého pátku (podobně ujetého). Sérii potom naštěstí zachránila čtyřka s Naomi Watts.