• Pohádka
  • Fantasy

Fušigi júgi (1995) (seriál)

Jedno z mých prvních anime a úplně první, které jsem dokoukala celé... Při sledování (seděla jsem u počítače tři dny, téměř nonstop..) jsem střídavě dostávala záchvaty smíchu a propukala v pláč (pamatuju si, že jsem závěrečné díly skoro celé probulela) až se rodiče strachovali, jestli mě nemají vzít k doktorovi...;-). Animace dnes působí spíše průměrně (i když kresba je nádherná), příběh vás vtáhne stejně jako Miaku svět Knihy a ty postavy... Jedno z těch anime, kde každá postava dostane svůj prostor, kde nikdo není černobílý, a kde city, které postavy projevují, jsou naprosto ryzí a reálné. Mým největším oblíbencem se stal Chichiri, naopak dodnes mám averzi k Tamahomemu (on je prostě tak dokonalý až se mi zvedá žaludek :D)

Van Helsing (2004)

Tahle Sommersova oddechovka se dá prostě vidět znovu a znovu.

Čarodějky (1998) (seriál)

Původně jsem chtěla dát 4 *, ale když vidím to hodnocení ostatních, tak mi to nedá. Naprosto chápu, že tenhle seriál není pro každého, někdo si v něm tu pravidelnou dávku emocí/humoru/kouzel/sexy čarodějek prostě najít nedokáže, ale hodnocení odpad je fakt už trochu moc. Nějaké nosné nápady tam byly (mnohdy i dobře využité ;-), příjemní herci, nenáročná, pohodová atmosféra, dobré vtípky... Pro mě jsou a vždycky budou Čarodějky příjemnou oddechovkou. Tečka.

Popelka (1997) (TV film)

Nevím jestli to zdejším recenzentům někdo zdělil, ale tahle verze Popelky je MUZIKÁL. A muzikály hýří barvami (pravda, tady tu kýčovitost opravdu trochu přepískli) a je úplně jedno jestli tam hrají černoši, běloši, asiaté a jaké jsou jejich rodinné vztahy. Muzikál Popelka napsali Rodgers a Hammerstein (Za zvuků hudby) a poprvé byl zfilmován v padesátých letech s Julií Andrews v hlavní roli. Tato verze je jeho již druhým remakem. Hudba je úžasná (opět záleží na tom, jak moc holdujete roztančeným muzikálovým číslům), stejně fantastická je i choreografie. Scénář má svá silná místa, v některých momentech je bohužel velice slabý (opět doporučuji pustit si verzi s Julii Andrews :-). Nicméně - je to příjemné, rozezpívané, romantické a odpočinkové a já jakožto milovník muzikálů a pohádek mohu s klidem dát ****.

Chytrá princezna (1984) (TV film)

Rozhodně nadprůměrná pohádka, ale ty ponuré kulisy to dost kazí a chemie mezi hlavními hrdiny (myslím tím samozřejmě princeznu a Jiříka!) moc nefunguje. Výborný je František Němec coby ďábel a povedené jsou i kostými.

Malá mořská víla (1976)

Můj šálek čaje to rozhodně není, ale tenhle film má nepřekonatelnou atmosféru.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Tak tohle bylo velké zklamání. Všechny postavy se chovaly úplně ujetě a příběh taky nestál za nic.

Zakletý vrch (1999) (TV film)

Natočila Vlasta Janečková, ale v brněnském studiu, což se na této pohádce podepsalo.

O Pomněnce (1971) (TV film)

Jedna z nejroztomilejších televizních pohádek všech dob.

Arabela (1980) (seriál)

Je to pohádková klasika, je to skvěle natočený seriál a samozřejmě hvězdně obsazený. Kouzelná Jana Nagyová, sympaťák Vladimír Dlouhý a ďábelský Rumburak (už kvůli kterému se Arabelu vždy ráda znovu podívám). K dokonalosti mi tam vždycky scházela ta správná míra logičnosti, kterou musí mít i každá pohádka. Ti hodní si tak donekonečna nechávají krást kouzelné prsteny, pláště a zvonečky, protože kdyby skoncovali s Rumburakem už v prvním díle, neměli by dalších dvanáct co řešit...