Černé zrcadlo - Národní hymna (2011) (epizoda)

Neuchopitelné. Morální dilema podané v těžce stravitelné formě s řadou WTF (někdy dobrých, jindy dementních - ne opravdu ani v daleké budoucnosti by se to stát nemohlo, na to prostě nepřistoupím a proto je to vlastně jen taková úvaha). Ta jedna hvězda je naprosto neobjektivní, každopádně další díl seriálu jsem si zatím nepustil, nějak se mi nechce.

The Trip (2002)

Komedie? Ne-e. Vtipné je (no vlastně, vtipné...) hlavně to, že představitel Alana je skutečně homosexuál a zahrál heterosexuála co hraje homosexuála! Prostě mu to člověk nevěří. Celý film je takový jak heterosexuálové předstírají homosexuály. Téma by tam bylo pro drama i hořkou komedii, ale je to rozdrobené, nesourodé, divně nahuštěné a máte pocit, že to zásadní vystřihli. Škoda.

Ultraviolet (2006)

Guilty pleasure? Pro mě ne, mě to náramě bavilo, sice trochu úchylně, ale bavilo. Miluška dabovaná Ivankou Andrlovou je žůžo. Já to mám jako nepochopený film, rád bych viděl tu režisérskou verzi...

Valerian a město tisíce planet (2017)

Vizuál z Pátého elementu je samovykradačství a výběr představitelů hlavních rolí otřesný (0% charisma). Vyhozené peníze.

Johanka z Arku (1999)

Mila nám dokázala, že je opravdu paní herečka a Besson ztratil auru nejtalentovanějšího evropského režiséra, kterou beztak nabyl neprávem.

Total Recall (2012)

Původní film velmi dobře pracoval s nadsázkou a lehkou komedií, o což si příběh vyloženě říkal. Byla to zábava. Zde se to bere vážně a je úplně po zábavě. Dokonce to nudí. Na Katku a Colina se hezky esteticky dívá, nedostatek chemie mezi představitele je vlastně žádoucí, ale že bude (opět) naprosto jalová postava J. Biel jen potvrzuje, že jako herečka nestojí za nic.

Koule (1998)

Chyběla malinká dávka nějaké neznámé ingredience a byl by to kultovní film. Něco tomu chybělo. Herci, atmosféra, námět, zpracování - vše bez chyby, ale dohromady takové nedochucené. 60%

Syn temnoty (2019)

Naprosto zapomenutelný film. Nepřináší vůbec nic nového, zábavného ani děsivého. Dunn je nesympatický od pohledu, to se celkem povedlo - toho může mít ráda opravdu jen ,,matka´´, ale jinak zbytečný film a ztráta času, vyloženě jalové.

Na konci světa (2017)

Poměrně uvěřitelný surový příběh, který jsme už ale viděli! Je to opsaná Zkrocená hora přenesená v čase a místě, ale těch styčných bodů tu je hodně. A není to vůbec špatně, protože ten známý příběh se tentokrát odehrává nyní a my vidíme, kam se společnost posunula ve vnímání homosexuality. Hlavní hrdina, looser, si život kurví sám, nemusí se bát okolí a dokonce nejbližší, kteří vypadají jako etalon homofobů (babička ze staré školy a tvrdý otec) nakonec chtějí hlavně to, aby byl kluk šťastný. To jediné, co se vlastně nezměnilo a funguje nemilosrdně stejně je tvrdý život farmáře a nádherná příroda. Spoiler: tahle mohl dopadnout Jack s Ennisem, narodit se o pár let později, happyendem. Hvězdička dolů za některé situace, které tvůrcům nežeru.

Víkend (2011)

Hvězdu dolů za ty drogy. To snad není možný, aby tolik vydrželi a přežili! Jinak skvělý film s koncem jako ze života...