El Dorado (1966)

Western tak klasický, že víc už to snad ani nejde. Šerif opilec, vtipný dědek, mladé ucho, pěkná ženská a? A pan střelec, pistolník a zbojník v roli Wayna. A jistě, že k tomu všemu nesmí chybět pořádný a zlý padouch, kterému se nic nepříčí. Film se tedy točí okolo této party, která se i přes drobné rozepře stmelí pro závěrečnou přestřelku. Nevím proč, ale na takový scénář bych se mohl koukat pořád dokola viz Rio Bravo :-). Je to taková klasika co neomrzí + zde se opravdu sešel povedený tým Wayne, Mitchum, Caan,,,.

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Neberu to jako náhražku Budda a Terrence i když tomu tak je, protože se v této době na nich snažili přiživit. Proto to s nimi ani nebudu srovnávat. Tohle je komedie pro určitý druh publika, do kterého já zapadám. Nejde o nic víc a o nic míň, než o kus žvance na talíři a pořádný rvačky s kopcem srandy.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Díl se přizbůsobil a přiblížil k celé sérii. Na to, že to je 4tý díl opravdu klobouk dolů. Takhle by to mělo vypadat. Film byl oděn do moderního hávu a já při shlédnutí úplně cítil s Mellem a Dannym, jak stárnou. Pěkně vystižené. Příběh není vůbec nudný, ani nesmyslný. Tohle je naprosto důstojné zakončení celé série!

Doktor Flastr (1998)

Hlavní postava tohoto filmu ztvárněná Williamsem se ničím neliší od jím ztvárněných postav v jeho jiných filmech (Flubber, Den otců...) Říkal jsem si, že snad ani nikoho nehraje. Člověk musí shlédnout více snímků s ním, aby to vnímal podobně, jako já. Neříkám, že je to špatné, ale zaniká tím výraznost/odlišnost filmu od jiných. Přijde Vám pak, že se koukáte na jeden a ten samý film. Postava, roztržitého, zábavného dosti podceňovaného člověka, který ale vůbec není žádný hlupák a nakonec vše dobře dopadne.

Vynálezce her (2014)

Film má zajímavou stylizaci vzdáleně připomínající Grandhotel Budapešť, nebo USA 60-70 let. Cítil jsem tam i lehkou inspiraci Harry Potterem. Takže co se týká prostředí a atmosféry je to velmi zajímavé. Příběh je ze začátku poutavý, ale postupem času vyplouvají na povrch nedodělky a nedomyšlenosti až se z toho nakonec vyklube nudná záležitost. Umím si představit, že se tento film bude líbit malým dětem.

Zamilovaný profesor (1996)

"To je náš malý Herkules" Skvělá komedie, která mě vždy dokázala rozesmát. A fakt, že Eddie zvládl tolik rolí...Prostě mistr.

Dunkerk (2017)

Horší válečný film s tak velikou propagandou snad ani neexistuje. Lacinost snímku na mě mrkala z každého záběru. Začátek filmu a přestřelka ve městě s neexistujícím nepřítelem. Záběry na pláž plné zdvojených snímků, aby to vypadalo plně. Pilot, kterému dojde palivo a on "doplachtí" zpět domů. Je to tragický absolutně nezábavný a zdlouhavý snímek. Bylo vyloženě utrpení to sledovat. Nechápu, jak tohle mohli pustit ven. Jsem hrdý na to, že jsem vydržel až do konce. Možná by o tom také mohli natočit film a bylo by to mnohem zábavnější.

Nox (2018) (seriál)

Seriál odehrávající se částečně ve velice atraktivním prostředí pařížských katakomb. První dva díly jsou pro mě zajímavé, později děj začíná gradovat a opět je v některých bodech lehce předvídatelný. Hlavní zápletka mi nepřijde nikterak zajímavá a ani propracovaná. Zase se setkávám s momenty, které mi přijdou velmi usnadněné pro plynulost příběhu. Mohli si s tím dát větší práci. Herci předvádějí dobrou práci, bohužel mi naprostá většina nepřijde vhodně obsazená pro své role. Je to lepší průměr 60%

Stalingrad (1993)

Nejlepší válečný film z pohledu vojáků Wehrmachtu, jaký jsem kdy viděl. Film si rozhodně nebere servítky a vypráví příběh obleženého Stalingradu tak, jak to skutečně bylo. Je to pohled do jedné z nejzásadnějších kapitol lidských dějin. Příběh nejen o několika vojácích, ale o osudu celé Evropy. Špičkové výkony herců toto dílo podtrhují a české zastoupení je vyloženě třešničkou na dortu. Pojďte se podívat, jak vypadá peklo.....

Čarodějův učeň (2010)

Tak co ještě frčí? Kouzelnický svět, ano mám to zapsané, romantika, ano to také mám, rodinné dobrodružství, fantasy, pár trapných - teda vtipných scén - napiš si to aaa ještě nějakou pěknou písničku ano? Yop. Teď stačí sehnat někoho slavného, kdo v tom bude hrát a zplácat nějaký příběh. A čáááry máááry čarodějův učeň je hotový. Film uvařený z přísad žánrů, které v té době frčeli. Uvařený tak, aby se zavděčil co možná nejširšímu publiku. Je to americká slátanina s efektivními efekty :-). Ale koukat se na to dá čímž splnili autoři přesně to co chtěli. Film na jedno shlédnutí a už nikdy víc.