Tvář (1958)

Musím říci, že mě tentokrát více pobavily rozverné scénky mezi Ake Fridellem a jeho nenápadně však v jádru zcela ultimátně nadrženou kuchařkou, a také roztomile lascivní Bibi Andersson, než opětovné (a tentokrát trochu únavné) vnitřní trápení von Sydowova Voglera. Navíc prakticky neopodstaněné, snad vyjma jakési další Bergmanovi obhajoby kejklířství vystavenému pohrdání měšťáctva.... prostřednictvím opět skvělého Gunnara Bjornstranda. Filmu tentokrát chybí obvyklá režisérova zásadnost nějakého sdělení. Přesto se na film dívalo vcelku příjemně. Je však příjemnost to co od Bergmana čekáme? 60%

13. komnata - 13. komnata Vladimíra Brabce (2008) (epizoda)

Fakt 1: Byl Major Zeman těžce propagandistickým seriálem? ANO. Fakt 2: Měl seriál alespoň v dílčích parametrech umělecký přínos pro kriminalistický filmový žánr? ANO. Fakt 3: Hráli v něm stěžejní a nejvíce angažované role jedni z nejlepších českých herců své doby(tedy automaticky všech dob).....Brabec, Němec, Větrovec? ANO. Fakt 4: Měl seriál pro Vladimíra Brabce nějaký kariérní přínos? ANO. Fakt 5: Stála ovšem právě Vladimíra Brabce jeho titulní role více než jiné herce spoustu potencionálních rolí příštích v televizních inscenacích i celovečerních filmech předrevoluční éry? ANO. Fakt 6: Je to škoda? ANO. Fakt 7: Je logické, že se představitel hlavní role stal hlavním subjektem negativních reakcí(byť někdy neadekvátních) od porevolučních kritiků? ANO. Fakt 8: Je namístě dělat zásadní rozdíl v určování jakési viny při srovnání rolí agenta Bláhy R. Brzobohatého a majora Zemana V. Brabce? NE. Fakt 9: Odvedl Vladimír Brabec dobrou práci pro seriál? ANO. Fakt 10: Ač je Brabec ztělesněním snad nejamorálnějšího filmového díla, je u mě jedním z těch absolutně nejoblíbenějších a nejcharizmatičtějších herců? ANO. To si pište.

Double Team (1997)

Část děje z ostrova byla Bondovsky nápaditá. Zbytek a hlavně finále v Římě řvalo blbombastikou za každou cenu. 60%

Street Fighter: Poslední boj (1994) odpad!

Tam už jen chybělo upozornění pro imbecily, kteří dokoukali do konce, že veškeré podobnosti v ději či charakterech jsou čistě náhodné. 0%

Timecop (1994)

Slušný akčňák a možná největší film JCVD, který ale jen potvrdil, že kde nejúspěšnější hity Van Dammeho končí, tam začínají ty nejneúspěšnější Arnieho a Slye. 50%

Není úniku (1993)

Film průměrný jako penis Jeana Claudeho dle tvrzení Rosanny Arquette. 40%

Maximální riziko (1996)

Slušná akce. Příběh si nepamatuji, ikdyž jsem to viděl asi třikrát. 40%

Živý terč (1993)

Nápad, kdy se hero postaví za týrané a vražděné bezdomovce je dobrý. Ovšem megadebilní konec filmu v továrně na hračky vše doslova pohřbil. To byla strašná Woolovina. 20%

Univerzální voják (1992)

Asi skutečně nejlepší film JCVD. Dobré bitky. Příběh stravitelnější než obvykle. Povedená rivalita. Žádný zázrak, ale slušný akční film. 60%

Dvojitý zásah (1991)

Nejvíc bodů určitě za nakládačku od Bolo Yeunga. Škoda že takhle nevypadá průměrný vietnamec. To by tržiště zela prázdnotou.50%