Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Za mě na podobné úrovni jako předchozí díly. To znamená že je tu znovu nenáročná a zábavná podívaná, tentokrát s o něco většími ambicemi, solidně natočené, dobře napsané bez větších logických lapsů a sněkolika funkčními emotivními momenty. Soundtrack, tedy výběr písní, je za mě tentokrát o dost slabší, jinak celkem spokojenost. Lepší tři.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

O mnoho lepší než první Dobyvatelé ztracené archy, spousta skvělé akce, nespočet ikonických momentů a obrovská nostalgie, když si vybavím jak jsem se na Indyho jako kluk koukal na černobílé televizi s otevřenou pusou. Williamsův soundtrack nemá chybu, a je to stále neskutečná zábava.

Čínská čtvrť (1974)

Sice nerad, ale musím se zařadit mezi ty, které film nijak zvlášť neoslovil. Začátek je velmi slibný, hutná noirová atmosféra, Nicholson je skvělý a Goldsmithovo hlavní téma to celé skvěle doplňuje. Pak se to ale pro mě začne zbytečně zamotávat, a vyvrcholí to (pohledem dnešního diváka) velmi neuspokojivým závěrem. Vizuální stránka je přitom fantastická. Lepší tři.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Třetí Jurassic World se topí v neuvěřitelně špatném scénáři, což hodně zamrzí, když člověk vidí jak se ten velkej potenciál splachuje do záchodu. Staré známé postavy s původní trilogie potěšili, jen prostě neměli co hrát. Hlavní záporák také skvěle obsazen, ale jeho postava je strašně napsaná. Spousta celkem solidních digitálních dinosaurů, ale akční scény s nimi jsou fádní, neoriginální, a vypadá to jako by tvůrci nevěděli co s nimi. Veskrze generický Giacchinův soundtrack tomu taky moc nepomohl.

Zelená míle (1999)

Shlédnuto znovu po dlouhých 20 letech, a páni, stále to funguje. Kdybych měl být hnidopich, tak bych řekl že scénář by zasloužil trochu více píle, že je to opravdu hodně dlouhé a že soundtrack Thomase Newmana nepatří k jeho nejlepším. Jinak ale naprostá klasika se vším všudy, která sice nedosahuje nebeských výšin Shawshank Redemtion, nicméně nemá to k nim daleko.

M3GAN (2022)

Z tohohle čouhá průměrnost skrz na skrz. Předvídatelné, neoriginální, klišoidní a nezábavné. Ani ten známý tiktokový taneček ve filmu nefunguje. Slabé dvě.

Arnold (2023) (seriál)

Tohle je hodně subjektivní hodnocení, ani ne přímo téhle dokumentární série, jako spíš člověka s ohromným zápalem a odhodláním, neskutečného sympaťáka a obrovskou životní inspiraci.

MH370: Ztracené letadlo (2023) (seriál)

Na to s jakými fakty tvůrci pracují je to zbytečně dlouhé, a utápí se to ve spoustě konspiračních teorií. Pokud se o letu MH370 chcete dozvědět víc, doporučuji se raději podívat na wikipedii.

Štěstí pro začátečníky (2023)

Celkem roztomilá romanťárna s uvěřitelnou chemií mezi hlavními představiteli, ale relativně nudným příběhem, okořeněným řadou romantických klišé. Upřímně, bez Ellie bych o to pravděpodobně nezakopl, a nakonec to nebylo vůbec špatné. Slabší tři.

Zaklínač - Série 3 (2023) (série)

Tvůrci se rozhodli do určité míry ignorovat předlohu, a si jedou vlastní freestyle. První třetina se docela fajn, má to pěknou výpravu, a klidnější tempo tomu svědčí. Pak už to jde od desíti k pěti. Kvalita scénáře je na pováženou, choreografie bojových scén šla od první série taky hodně dolů, příšery jsou příliš digitální a rádoby "efektně" přerostlé, postavy se chovají nelogicky a casting je nekonzistentní. Tvůrcům prostě chybí kvalita/zkušenost/zručnost, a obávám se že to lepší nebude.