Muž z Toronta (2022)

Naprosto nenáročná záležitost, což ale znamená, že opravdově neuspokojí ani z hlediska akce, ani z hlediska humoru. Je to zkrátka takový ten film, který si člověk pustí po těžké šichtě a může u toho vypnout hlavu. A Woody tady nehulí!

On the Line (2022)

Výborný thriller, který během několika minut nabere tempo a nezvolní až do titulků. Skvělý scénář! A nepochopitelných 56 % tady na ČSFD.

Pekelná díra (2022)

Vcelku povedený horor, který - až na jednu debilní lekačku - není děsivý, což beru jako klad. Není to žádná strhující podívaná a být to z americké produkce, tak dám dva kousky, ale na Pšonky fakt slušný výkon.

Zlato (2022)

Uprášené, ulepené a žíznivé postapo, které neurazí, ale rozhodně ani nenadchne, protože prostě nemá čím. Celá zápletka stojí na debilním rozhodnutí úhlavní postavy, která se chová více či méně debilně, což filmu nepřidává.

Game Story (2024) (seriál)

Pro devadesátkového pařana neskutečně nostalgická záležitost. Hlavně díl č. 3, ten mě úplně rozsekal, protože byl prakticky přímo o mně. Celkově nejlepší byly první tři díly.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Nomen Omen. Black Panther je černá africká superhrdinovka. Vizuálně přitažlivá, ale obsahově nezajímavá podívaná s pekelnou stopáží plnou hluchých míst. Možná je to cílovkou. Tou je africký teenager z kmene, ve kterém stařešinové nosí talířky ve spodním pysku a nikdo nikam nespěchá. Tady se s filmem trošku míjíme...

X (2022)

Záležitost stylizovaná do mého roku výroby. Ten se vyznačoval nejen muži s fešnými kníry a ženami s hustými bobry i v podpaží, ale také stopadesátiletými lidmi, kterým řádně jebe. Zajímavostí je, že to bylo natáčeno na úplně stejném místě jako Pearl (2022), což ale v Zajímavostech napsáno není. Tak asi to přijde zajímavě jenom mně.

KIMI (2022)

Jak je druhá půlka filmu super, tak je ta první nudná. Do poloviny to má i přes skromnou stopáž regulérně seriálové tempo. Až jsem si začal klást otázku, jestli to vůbec má nějakou dějovou linku. Má, a dokonce nosnou, jenže se k ní člověk musí pronudit. Za odměnu dostane thrillerovou pasáž, která mohla být temnější. Antagonisté vypadají (a trošku se i chovají) jako Pat a Mat. A to je škoda.

Jen na skok (2022)

Jako, je to solidní thriller, to se musí nechat. Jediný problém je v dramaturgii. Kdyby to mělo 90 minut, bude to strhující. Na skoro dvouhodinové stopáži se to malinko rozplizlo. Ocenit ale musím určitou mnohovrstevnost. Jsou to slabší čtyři, ale jsou tam.

Karanténa smrti (2022)

Vřískot naroubovaný na Covid. Ale tak násilně, že člověk jenom kroutí hlavou. Některé motivy jsou úplně stejné - kudlař se vždycky objeví tam, kde se objevit má, ba dokonce i kde nemá, protože mu scénárista přiřknul až nadpřirozené schopnosti (třeba plavat půlku jezera nepozorovaně pod vodou). Atmosféra slušná, ale je to prostě jako všechny sequely Vřískotu hrozně blbý.