Tvář vody (2017)

Bezpohlavný progresívci propagujúci úchyláctvo určite skáču blahom. Tu si to šeredná hlavná hrdinka rozdá s kreatúrou z čiernej lagúny...nie díki

Švéd (1994)

Ale zase preháňaťe je to len Béčko ,a celkom zábavné s old school akciou. Určite to podpriemerné nieje.

Spalující touha (1999)

Navonok to je emotívna sonda do jadra veľmi depresivneho vzťahu v ktorom sa ocitla postava Cruisa bažiaca po úteku od reality. Zvnútra sa jedná svet plný skrytých odkazov a metafor ktorý naberá monumentálny obsah. Preberá provokatívne témy ktoré mainstream vycracia a automaticky označuje za konšpiracie .Ako napriklad sledovanie ,únosy, tajné zvrátené kulty tých najplivnejších osob, okultizmus, obchod z ľuďmi a deťmi... Celkovo je to veľmi silný zážitok ktorý je ešte stále zdrojom nekončiacich novo nájdených mrazivých odkazov ktoré v ňom Kubrick zanechal.

Sekta (1991)

Otrasná nuda oproti výbornej Svätyňi

Fender Bender (2016)

Milostný odkaz 80tkovým slasherom od režiséra Nočného letca. Máme tu všetko čo ktomu patrí ,komplexný dej, partu dementov, sexy kočičku v hlavnej ulohe ktora hrá týnedžerku , maskovaného vraha... Ako bonus parádny sýnťákový soundtrack ktorý neraz pripomenie Carpentera.Ajtak to ale nakoniec zanechá pocit že sa ztoho dalo vybúchať viac.

Poslední pevnost (2001)

Asi ten najlepší film z väzenského prostredia aký som videl. Nehrá to na samoúčelovú brutalitu ani drsné prostredie ako vetsina. Opiera sa hlavne o veľmi silné herecké výkony a príbeh a hudbu.

Apríl (1986)

Tu funguje všetko, herci, atmosféra, vraždy, príbeh a vtípky ktoré naozaj pobavia.

Krysy (1988)

Ďalší Filipínsky vojnový film ale tentokrát bez Talianov. Film sa zaoberá tunelovými krysami, čo nie je moc populárna tématika vo filmoch tohoto žánru. Prvá časť filmu sa zaoberá tréningom a potom sme hodený do akcie ktorá zaberá vetsinu filmu a je veľmi dobrá.

Žoldáci (1995)

Nečakal som od toho veľa, koli hodnoteniu. Ale prekvapilo akcia tam je veľmi dobre natočená.

Hra o přežití (1994)

Ice-T má charizmu a vizáž zdochnuteho potkana.Aspoň že tu je zase skvelý psychopatický Rutger a jeho dobre obsadená parta magorov aby to zachránili.