Stovky bobrů (2022)

Bear Grills vyzera oproti Jeanovi ako amater

Cyberpunk: Edgerunners (2022) (seriál)

So, what do you wanna do, what's your point of view? There's a party, screw it, do you wanna go?

Mistrovská úroveň (2020)

Na Hromnice o den více ale ako akčná videohra (ehm Deathloop?)

Suzume (2022)

Potreboval som si nechať uležať myšlienky o tomto filme a určite to bude chcieť aj rewatch. Šinkai sa stále vyžíva v netypických love stories pretkaných nadprirodzenými javmi, ktoré síce nie vždy dávajú úplne zmysel ale hlavné sú pocity a atmosféra a tá tu šlape poriadne. Verím že znalci isto spoznajú viaceré miesta katastrof z tohto nie úplne pozitívneho road tripu naprieč Japonskom, mne sa podarilo identifikovať iba Fukušimu. Pár vecí mi trvalo kým mi došlo prečo sa stali zrovna tak ako napr. Daijin sa pre mňa väčšinu filmu správal nepochopiteľne ale ku koncu mi to celé docvaklo, jeho motivácia bola úplne jednoduchá ale uveriteľná až mi ho bolo ľúto. Soundtrack aj vizuál nádherný ako sme už zvyknutí len tie postavy mi prišli menej vyvinuté a ich vývoj miestami až skokový... Your name nastavilo laťku až moc vysoko a tak sa aj takýto nadpriemerný film zdá byť iba slabším odvarom niečoho čo som už videl.

Belle (2021)

Ready player one + Beauty and the Beast

Velryba (2022)

Tak ako hlavná postava, za celý film neopustíme priestory jeho bytu. Striedajú sa tu postavy ktoré prichádzajú postupne na toto javisko, každá za iným zámerom ale dohromady to vytvára celistvý príbeh aj rozvozák Dan má svoju rolu. Hong Chau som donedávna ani nepoznal a teraz hrala v dvoch výborných filmoch za rok, Sadie má tiež našliapnuté na peknú kariéru. A Brendon... čo dodať asi len vitaj naspäť v plnej sláve, ten potlesk ktorý dostávaš všade je viac než zaslúžený.

Aftersun (2022)

This is our last dance...

Infinity Pool (2023)

Je to poriadny psychotropný trip, škoda len že sa viac nevyužil hlavný sci-fi prvok a dilema ktorá s ním prichádza, ktorá je síce nadhodená v dialógu ale potom sa k nej nikdy nevrátime. Mia si asi povedala že bude hrať iba psychopatky a zatiaľ jej to vychádza.

Kaleidoskop (2023) (seriál)

Jemne nadpriemerný heist seriál, ktorý vykráda miestami Mission impossible a Dannyho jedenástku. Do nadpriemeru ho ťahá Giancarlo ktorý je ako vždy výborný a fakt že prvých 7 častí sa dá pozrieť v ľubovoľnom poradí a Netflix ich údajne aj náhodne zaraďuje každému používateľovi