Before I Fall (2017)

Dva důvody - téma a Zoey Deutch. Tohle hraní s budoucností, opakování jednoho dne a podobně je pro mě vždycky zajímavý motiv a nejinak tomu bylo i tady. I když musím uznat, že jsem čekal nějaký jiný konec. A k tomu Zoey Deutch, krásná mladá herečka, kterou jsou nedávno objevil díky filmu Set It Up a rozhodně ji chce vídat ve filmech častěji.

Coach Carter (2005)

Basketball není mým oblíbeným sportem, ale Couch Carter je mým oblíbeným filmem o něm. Samuel L. Jackson je v roli trenéra dokonalý a parta jeho studentů taky stojí za to. S chutí jsem si tuhle true storku zopakoval a vím, že v budoucnosti to udělá ještě. Dobrých sportovních filmů nikdy není dost.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Nikdy jsem nebyl velkým fanouškem Bridget, ale uznávám, že první díl nebyl úplně špatný, i když Bridget byla místy šílená. A podobně je tomu s tímhle dílem, avšak právě té šílenosti ubylo. Příjemně plynoucí romantická komedie, která má nejen fajnové obsazení, ale i pár povedených vtípků. Bylo to fajn a jako závěr trilogie to bohatě posloužilo.

Spojenci (2016)

Původně jsem čekal, že to bude jen další z řady průměrných špiónských filmů a první půlhodinku tomu tak skutečně bylo, jenže pak přišla změna a v druhé polovině filmu se do filmu vetřelo nečekané napětí. Takže jsem nedočkavě čekal na rozuzlení. A i díky zápletce v závěru to vybočuje z onoho očekávaného průměru.

Mr. Hockey: The Gordie Howe Story (2013) (TV film)

Další velmi povedený film z hokejové prostředí. Dlouho jsem si ho šetřil, protože jsem se bál toho, že prostě nedostojí mého očekávání. Gordie Howe je totiž obrovská hokejová legenda a jeho kariéra by vydala na několik filmů. A i když je škoda, že jeho NHL kariéra je vlastně ignorována, tak myslím, že se podařilo tvůrcům zvolit tu nejlepší možnou etapu. Sezónu, kdy se vrátil do WHA, aby si zahrál se svými syny. I na emoce došlo, hlavně záběry ze skutečnosti. Bavilo mě a doufám, že se brzy dočkáme dalšího hokejové příběhu. Ještě jich je na vyprávění spousta. Povedený přírůstek do kategorie, i když filmy Miracle a Maurice Richard řadím ještě o něco výš.

Trable o Vánocích (2015)

Taková obyčejná vánoční komedie o tom, jak komplikované je se sejít a Vánoce si užít. Není to ani romantika a ani komedie, ale na nudné vánoční odpoledne to dokáže zabavit. Nejzajímavější je linka Olivie Wilde a Jakea Lacyho.

Coldplay: A Head Full of Dreams (2018)

Dobrý dokument mapující historii Coldplay, britské skupiny, které spousta lidí nemůže přijít na jméno. Sám se nepovažuju za obřího fanouška, ale z každého jejich CD mě písnička nebo dvě baví, takže mě vcelku zajímalo, jak to všechno vzniklo. A dokument je to zajímavý, i když už jsem viděl lepší. Jen mi přijde, že během jejich dvacetiletého působení neprošli žádnou velkou krizí (s výjimkou asi minuty použité na rozchod Chrise Martina s Gwyneth Paltrow) a všechno pořád bylo barevné a pohádkové. Nejzajímavější je zpestření o záběry z univerzitních let a proroctví o slávě Coldplay.

Padesátka (2015)

Po dlouhé době jsem se dobrovolně podíval na český film a překvapivě jsem nebyl úplně zklamán. Nejedná se sice o žádné veledílo, ale na zabití času to funguje docela dobře. Škoda, že tam nebylo víc té historie - scény ve kterých jsou Kotek, Mádl nebo Voříšková bavily.

Christmas Inheritance (2017)

Další z řady podprůměrných filmů, kterými nabídka Netflixu přetéká. Vánoční nudu nezažene a na Vánoce ani pořádně nenaladí. Nepomůže ani fakt, že Eliza Taylor je tam méně otravná než v The 100.

Tomb Raider (2018)

Slušná, akční Lara Croft, která dává zapomenout na starší, prsatější verzi. Zhruba tak nějak to šlo i u her, jestli se nepletu. Nikdy jsem nebyl velkým fanouškem Lary, ale hru jsem si několikrát zahrál a myslím, že filmu se docela podařilo vystihnout ty hádanky a hlavolamy. Alicia Vikander je krásná a talentovaná, jen na těch 21 nevypadá. To však nijak neubírá na tom, že jsem se docela dobře bavil. Takže solidní průměr a jedna z těch herních adaptací, která nedopadla vyloženě zle, ba naopak se vcelku povedla.