Ant-Man a Wasp (2018)

Ant Man baví stejně jako poprvé a možná i o trochu víc a zapojení Wasp dopadlo na výbornou. Ant Man jako takovej mi nepřijde zrovna nejzajímavější hrdina, takže jsem rád, že se právě u něj sází na humor a hlavně jsem rád, že to u něj funguje. Všechno to zmenšování, zvětšování a hláškování do sebe skvěle zapadá a dohromady to vytváří zábavnou jízdu, která baví až do konce. Potitulková scéna navíc překvapila.

Bodyguard (2018) (seriál)

Milé překvapení, které si pro nás BBC připravila a až teď, když jsem to sám viděl, tak chápu, že to dost lidí nadchlo a vyvolalo to takovou odezvu. Rozhodně si to totiž zaslouží pozornost. Už dlouho jsem neprožíval napětí u seriálu jako tady a to nejen jednou, ale dokonce dvakrát. Když se na scéně objevila bomba v první a poslední epizodě. Skvělá atmosféra, perfektně budované napětí, výborné obsazení, překvapivé zvraty, nečitelné charaktery a uvěřitelné chování postav. To všechno podle mě seriál obsahuje a to rozhodně není málo. Na druhou stranu tam spoustě věcí nevěřím. Je tam podezřele moc náhod a podle mě někteří dělají neuvěřitelné chyby (nespojení snipera, neustále zapojování Budda). Po skvělém úvodu mě zklamalo, že se seriál hodně zaměřil na romantiku. Věřil bych totiž motivaci bodyguarda i bez toho. Naštěstí se to nestalo hlavní náplní, jak jsem tvůrce chvilku podezříval. Celkově to tak ve mně zanechalo pozitivní pocity a s čistým svědomím to mohu doporučit.

The Siege of Jadotville (2016)

Slušná podívaná, ale žádný zázrak. Nejvíc na tom oceňuji to, že je to podle skutečného příběhu a díky tomu se mi trochu rozšířily obzory. Na druhou stranu to určitě nenudí a stojí za shlédnutí, za předpokladu, že je tohle váš oblíbený žánr.

Kimi no na wa. (2016)

Z nějakého důvodu jsem očekával, že to patří pod Ghibli studio a tím pádem jsem očekával větší fantazii. Ale nevadí, dostal jsem příjemný a vtipný animák, který si zahrává s láskou a časovým paradoxem. Za mě to byla slušná podívaná, jen to konečné shledání jim trvalo hrozně dlouho.

Icarus (2017)

Vlastně jsem byl překvapený, jak to začíná jako něco úplně jiného než jsem čekal. Postupně jsme se však propracovali k tomu, co mělo být hlavním lákadlem. Určitě to stojí za podívání kvůli zajímavému námětu, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to mohlo být mnohem zajímavější, protože to nepřidalo žádné nové informace navrch k těm, které jsou všeobecně známé veřejnosti.

Carlitova cesta (1993)

Řeknete si, Brian De Palma a Al Pacino společně dělají gangsterku, ale výsledek by snad nemohl být odlišnější od Scarface neě se podařilo. Protože Carlito Brigante je úplný opak Tonyho Montany. Carlito se skutečně snaží o nápravu, ale okolnosti jsou proti němu. Al Pacino jako obvykle skvělý a stejně tak Sean Penn, který si roztěkaného právníka střihnul s plnou parádou. Závěrečná honička je plná napětí a musí bavit. I tentokrát se jim zadařilo a gangsterka se povedla. Navíc je trochu jiná než obvykle.

The Haunting (2018) (seriál)

1. série The Haunting of Hill House je seriál, který jsem nevěděl, že chci, ale jsem rád, že jsem ho dostal. Dobré horory jsou nedostatkové zboží a dobré seriálové horory jsou ještě mnohem vzácnější. A hlavně proto Hill House tolik vyčnívá. Knihu neznám a původní film jsem neviděl, takže jsem nevěděl, co čekat. Ale nadšené ohlasy mě donutily, abych se do toho těsně před Halloweenem pustil a rozhodně nelituji. Ba naopak a to i přes to, že duchové nejsou mými hororovými oblíbenci. Seriál má vlastně všechno, co od takového hororu očekáváte. Má velkou záhadu, která se pomalu rozplétá. Má zajímavé postavy, ve kterých si najdete tu svojí. Má mrazivou atmosféru, která vás udrží ve střehu a nutí dívat dál. Má nezapomenutelné scény a to hlavně ty strašidelné (Bent-neck lady, auto). Má povedené zakončení a uspokojivé vysvětlení. Je to působivě napsané, skvěle zahrané a výborně natočené. A jako bonus to má duchy a to nejen ty, kteří hlavní hrdiny straší, ale hlavně ty, kteří jen stojí opodál a dělají to ještě mnohem strašidelnější. V okamžiku, kdy se to uvědomíte, tak víte, že tohle bylo natočené tak, aby jste se podívali znovu... 2. série Dlouho jsem se rozmýšlet, jak hodnotit Haunting of Bly Manor, protože z předchozího Haunting of Hill House jsem byl docela nadšenej a tím pádem bylo moje očekávání hodně vysoké. Je vážně těžké to neporovnávat a nejspíš i proto se u mě nekoná takové nadšení jako předtím. Baví mě, že se několik herců vrátilo v jiných rolích a žádný z nich mi nepřipomínal svou verzi z minulého příběhu. Jak je správně řečeno v závěru, tohle není ghostory, ale lovestory. Nějaké to strašení a tajemná atmosféra tam sice je, ale vyznění je tentokrát jiné. Pokud se chcete bát, tak budete nejspíš zklamaní, pokud si chcete v závěru pobrečet, tak je to slušná volba.

Halloween (2018)

Portsmouth, 31.10.2018 Předem je třeba říct, že patřím mezi ty kteří řadí originál z roku 1978 mezi nejlepší horory vůbec, takže mě prvotní pozitivní ohlasy potěšily a potřeboval jsem to vidět na vlastní oči. A vydržel jsem si to šetřit až přesně na Halloween. Pár super odkazů na jedničku, dobrá atmosféra, zajímavý scény (benzínka a průchod domácnostmi) a nekompromisní vraždy. Tohle navázání určitě původnímu filmu neudělalo ostudu, i když já nejspíš zůstanu u příběhové linie Halloween I, II a H20. Přesto mě tohle potěšilo a slyšet tu hudbu ještě jednou bylo jako příjemné mrazení v zádech.

Mozek v plamenech (2016)

Chloe je sympatačka, příběh je zajímavej, ale zpracování by mohlo být o dost lepší. Škoda, protože ten příběh je natolik zajímavej, že by si zasloužil i větší pozornost.

První člověk (2018)

Portsmouth, 27.10.2018 Závěr letošního roku je vysloveně narvaný filmy, které stojí za podívání v kině. A podle mého názoru mezi ně patří i ten s Ryanem Goslingem v hlavní roli. I kdyby to mělo být jen kvůli tomu, že jsem poprvé v životě zažil v kině okamžik naprostého ticha, přísahám, že na několik vteřin tam nikdo ani nedýchal. Dobová výprava je skvělá a příběh, který Armstronga trochu víc odkrývá, je rozhodně zajímavý. Mě tam jen chybělo o něco málo víc emocí k tomu, aby to byla úplná extratřída.