Monty Python a Svatý Grál (1975)

Páni, to byla ale blbost. Myslel jsem si, že těch pět let, co už v Angliii žiju, jsem si jejich humor přivyknul a docela ho mám i rád, jenže tohle je úplně jiná liga. Pousmál jsem se asi ve svou scénách, jinak jsem nevěřícně kroutil hlavou nad tím, co je možná považovat za skvělý a vtipný film od jedné z nejproslulejších komických skupin.

P.K. (2014)

Byl jsem překvapený tím, že si zrovna film z Indie tolik utahoval z náboženství (nebo spíš toho, jak ho někteří využívají k vlastnímu prospěchu). Ale byla to překvapivě svěží a vtipná komedie (favoritem jsou tančící auta), která bavila i přes dlouhou stopáž. Osobně bych sice trochu zkrátil začátek, ale to jen kvůli tomu, že zábava začíná až v okamžiku, kdy se na scéně objeví Aamir Khan a postava jeho mimozemšťana.

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Čekal jsem doják, který bude citově vydírat. Dostal jsem doják, kde k slzám opravdu nebylo daleko, ale bylo to úplně jinak než jsem předpokládal. Nabídlo to i něco jiného než bylo na první pohled patrné. Neskutečně pozitivní, feel good film, který si zaslouží nezapadnout do davu. Rodinný film jedna báseň.

Hodný dinosaurus (2015)

Takový opravdu dětský Pixar, který nenabízí nijak zajímavý ani nápaditý příběh, alespoň animace odpovídá očekávaným standardům. Tak nějak to celé působilo jako slabší odvar Doby Ledové a pro mě zatím jednoznačně nejslabší kousek, který nese podpis Pixaru. Škoda, i když jednou to přijít muselo.

Venom (2018)

Londýn, 20.10.2018 Jsem rád, že jsem na Venoma do kina přeci jen vyrazil. Rozhodně to stálo za to a dobře jsem se pobavil. Hardy v super formě, jeho zmatení a interakce s Venomem baví. Scénář je sice jednoduchej, ale příjemně prošperkovanej hláškama. Michelle Williams mám sice rád, ale možná mi k němu přeci jen trochu neseděla, ale zase nijak nevadila. Jediný, co se mi moc nelíbilo byl ten závěrečnej souboj, ale celkově jsem nad míru spokojen. Možná by tomu slušelo víc temna a krve, třeba příště. Nejvíc mě tak naštvalo čekání na druhou potitulkovou scénu, která rozhodně nestojí za to.

Jako hvězdy na Zemi (2007)

Já osobně bych tam pár věcí změnil či upravil. Například to, že se až moc tlačí na slzy i tam, kde to není třeba. Je v podstatě jasné, že k nim ten příběh směřuje a tak není nutné to ždímat několikrát. A zároveň bych to díky tomu i zkrátil, protože skoro tři hodiny je hodně dlouhá stopáž a třeba první tanec učitele šel určitě zkrátit (ale rozumím, že se během něho představuje hlavní hvězda filmu). S Bollywoodem nemám moc diváckých zkušeností (i proto budu ohleduplnější v hodnocení) a chápu, že oni to tak dělají. Úplně mi to nevadí, ale nějak tu jejich potřebu necítím.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Docela temná pohádka, která se inspirovala hlavně v asijské mytologii. Nejvíc bavil Brouk a jeho špičkovaní s Opicí. Animace mi nijak nevadila, ale zase ji nemám potřebovat nějak vyzdvihovat.

Televizní společnost (1976)

Kam až může zajít honba za televizní sledovaností. Za podívání to určitě stojí, ale působilo to mě tak nějak rozpolceně, protože jsem nevěděl, jestli to má být drama nebo komedie. Každou chvíli to totiž působí jinak a tak i přes zajímavý a originální námět nakonec výsledek neuchvátí.

Stanfordský vězeňský experiment (2015)

Pořád mám tu německou verzi zafixovanou jako nejlepší. Možná, že tahle je nepřesnější, co se týče průběhu experimentu, ale němci mě bavili víc. I když atmosféru to mělo slušnou a herce taky dobré, hlavně Michael Angarano vyčníval a jeho John Wayne byl super.

Snowden (2016)

Snowden je jméno, které snad každý z nás za poslední roky několikrát slyšel a tak jsem se rozhodně nebránil tomu, abych se o něm dozvěděl o něco víc. To mi film nabídl, ale pokud čekáte víc o tom, co přesně vlastně "leeknul", tak se toho tady nedočkáte. Nic to však nemění na tom, že to rychle vtáhne do děje a díky skvělému tempu vás to až do konce nepustí. Stojí za podívání.