Black Mass: Špinavá hra (2015)

Málem 2*. Prázdné, nesmyslné, nevyužité, předvídatelné. Silná scéna jedna. Celkový dramatický oblouk nebo nějaký záměr chybí. Stejně jako nápady

Zmizelá (2014)

Fincher dělá to, co dělal vždycky - děsí. Jen to zvládá čím dál víc sofistikovaněji.

Sedm psychopatů (2012)

75%. Nemělo to atmosféru Brug. Některé scény (zejména v druhé polovině) samy o sobě skvělé.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

70%. Na hraně 3*. Oproti předchozímu dílu je to lepší, ale pořád si myslím, že se z toho dalo dostat víc, zejména po emocionální stránce.

Argo (2012)

85%. Můj oblíbený žánr, skvělý režisér, technicky dokonalé. Přesto tomu něco chybí.

Krvavý diamant (2006)

v nutném srovnání s tematicky podobným Obchodníkem se smrtí tento film u mě moc neobstál. Nenašel jsem tu takové tempo, režijní nápady, hlášky ani satirický nadhled. Film se snaží tvářit jako vážná výpověď, občas však u toho působí trochu povrchně a naivně. leonardo je standardně skvělý (v rámci možností scénaře,) jennifer connelly nemám rád, Djimon Hounsou a ostatní ok. jinak obrazová stránka, hudba a síla některých scén vytahují film na slabší 4*

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Když člověk zná skvělou knížku, nemůže ho napínavý vývoj děje nijak překvapit. Film by tedy potřeboval něco navíc, aby nebyl jen audiovizuálním shrnutím knihy. To jsem zde bohužel nenašel, a tak netrpělivě čekám na Fincherův remake.