• Krátkometrážní

Tom a Jerry - Kočka a její kopie (1967) (epizoda)

Je možné, že keby je tento Tom a Jerry z roku 1940 a vyrobia ho Hanna & Barbera, dal by som aj 5 hviezdičiek. Mne ale tento štýl animácie vôbec na T&J nesedí, farby sú fádne, zmizla klasická hudba a postavičky sa už nepohybujú ladne, ale kostrbato. Pre mňa je to len animák s mačkou a myšou...nie Tom a Jerry. 50%

Hannah Montana (2006) (seriál)

I´m too old for this...stuff

Rychlá změna (1990)

Dve hviezdičky proste nemôžem dať (akokoľvek by som chcel) kvôli perfektnému úvodu, v ktorom je v presnom množstve namixovaný humor a chytrosť. Ten zvyšok mi ale prišiel hrozne uťahaný, zbytočný a nezábavný. K hercom-Murray, klasicky výborný, na ňom ten zvyšok stojí, Geena Davis je krásna a Randy Quaid je tak otravný, že som si niekoľkokrát želal jeho smrť. 50%

Smrtonosná past 4.0 (2007)

John McClane 4: Back to the future....je to tak, McClane bol vložený do prostredia, ktoré proste nie je pre neho vhodné- do pretechnizovanej súčasnosti a musíme uznať, že trochu stratil svoje kúzlo (a ešte aj nie sú Vianoce!!!). Smrtonosná pasca 4.0 má úplne iný vizuál i celú technickú stránku ako predchádzajúce časti a skôr pripomína Mission Impossible 3. Samotný McClain už tiež nie je to, čo býval, je len akoby spomienkou na staré dobré časy, ale musím povedať, že mňa si aj tak svojimi hláškami získal a keď prišlo do tuhého, znovu to bol ten zábavný akčný chlapík čo kedysi (čomu dopomohla aj sakramentsky dobá akcia) a na konci som mal opäť priblblý úsmev na tvári ako po každej časti.

Příběh o Zoufálkovi (2008)

Ak čakáte animák plný popkultúrnych narážok, budete sklamaní. Ak čakáte, že malý myšiak bude sršať humorom tým, že miliónkrát narazí do steny, budete rovnako sklamaní. A sklamaný bude aj ten, kto čaká úžasné bojové scény, vymetené, smiešne postavy (typu oslík), lásku medzi myšiakom a jemnou myškou, ktorú zachráni spred zlého potkana...nie, Despereaux nie je ako súčasné animáky, je to klasická rozprávka, v ktorej sú rytieri, princezné a...myši s potkanmi. Celá zápletka pripomína rozprávky ako Šípková ruženka, rovnako aj stavby, či hudba. Okrem ľudského sveta sú veľmi pekne spracované svety myší a potkanov, veľká časť sa venuje postavám (ktorých je tu naozaj veľa), pričom každá má svoj význam a žiadna tam nie je len ako nástroj čohosi. Všetko ešte podkresľuje rozprávačka, vďaka ktorej je cítenie, že ide o klasickú rozprávku jasnejšie a niekoľko kreatívnych nápadov (najmä na začiatku).

Božské děti (1997)

Film pôsobí veľmi autenticky, cestu k deťom si každý rýchlo získa a pekne vidno aj spoločenské rozdiely. Jedna vec mi ale vadila a to bola scéna, kde sa Ali rozplakal asi po tretí krát- keď ho nechceli zaregistrovať na beh. Už mi to nepripadalo úprimné, ale ako nejaké okaté hranie na city (trochu ma to aj prekvapilo, pretože dovtedy som sa pozeral na polodokumentárnu realitu). P.S.: už dávno som nebol taký napätí pri nejakých filmových pretekoch, ako pri Aliho snahe skončiť tretí. 4,5*

Mejdan v Las Vegas (2008)

Najhoršie na tomto filme je, že akonáhle sa ukáže hlavná zápletka filmu, je presne jasné, čo bude ďalej nasledovať a ako to skončí. Preto som mal po nejakých desiatich minútach strašnú nechuť to dopozerať (navyše keď hlavné postavy zistia, že majú omylom spoločnú izbu v hoteli a začnú príšerne vrieskať), no nakoniec to rýchlo ubehlo, Cameron Diaz nebola až taká otravná ako na začiatku a na pár fórikoch v súperení hlavnej dvojice som sa aj zasmial. Ideálne ako oddychovka, pri ktorej keď zaspíte nič vám neutečie. 2,5*

Po přečtení spalte (2008)

Ja Coenovcov proste nemusím a nezískali si ma ani touto komédiou skladajúcou sa z absurdít a čierneho humoru, ktorý ma bohužiaľ tiež minul. Treba ale uznať, že herci sú fajn, technicky je to tiež dobre natočené (hlavne zvuk), ale mňa už nebaví pozerať film o tom, ako sa nejaký človek zaplietol do niečoho o čom nemal šajnu a rozpútal sa kolotoč, ktorý mal katastrofálne následky...čo tí Coenovci fakt nevedia nič iné natočiť?

The Pest That Came to Dinner (1948)

Porkymu sa do domu nasťahuje termit a tak sa snaží zbaviť sa ho, kým nepríde o všetok drevený nábytok.

Rallye smrti (2008)

Pekne štýlová adrenalínová dávka, ktorá má všetko, čo pravé akčné béčko musí mať (drsňáka, rýchle preteky, premakané autá, zbrane, tvrdé hlášky a ženy správnych tvarov) plus aj niečo navyše. Keď človek pristúpi na túto akčnú hru s nadhľadom, bude mu aj tých 105 minút málo...a inak čierna tomuto filmu veľmi sluší.