• Krátkometrážní

5 proti 5 (2007) (pořad)

Z tejto relácie ma aj tak baví len finále :)

Varí vám to (2004) (pořad)

Aby ma mohla zaujať relácia o varení, ktorú moderuje chlap, čo neuvarí snáď ani čaj, tak sa musí volať Bičan a mať pri sebe Vincenza.

Nikdy nehovor nikdy (2006) (pořad)

Nikdy nehovor nikdy...alebo začiatok konca Joža Pročka. Ale aspoň malo SOS čo parodovať :)

Uragán (2001) (pořad)

Marcinovsko- Krausovské postavičky ešte boli vtipné, aj keď nie úžasné, no bol som na základnej a...no totálne som ich žral :) S odstupom času mi to už tak vtipné nepríde, ale ľudia sa menia, doba sa mení a vkus tiež. Ale už len za to, že som hral malého Mirka na školskom predstavení na základnej škole dávam 3*.

Malý velký muž (1970)

Na tento film som náhodou narazil v televízii a absolútne som netušil s čím mám dočinenia. Ani som nestihol začiatok a kvôli dosť humornému, až absurdnému deju som si myslel, že sa pozerám na nejakú paródiu. Potom ale prišlo vyvraždenie indiánov, ktoré bolo maximálne brutálne a v tom momente som sa film nesnažil nikam zaradiť, len som sa vnoril do deja a sledoval Jacka Crabba, ktorého akoby každú chvíľu unáša rieka na inú stranu brehu (raz k indiánom, raz k "bielym tváram"), vždy sa ale pozeral na zabíjanie ako na niečo neprijateľné. Je to akoby Forrest Gump na divokom západe podaný realistickejšie a bez zbytočného sentimentu. Veľmi zaujímavý film.

Oko bere (2008)

Celý čas som sa rozhodoval medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale chystaný zvrat v závere ma potešil natoľko, že som sa priklonil k vyššiemu hodnoteniu. Najlepšie sú scény, keď sa konečne hrá Black Jack, tam si strihač určite prišiel na svoje. Hrdinovia sú sympatickí a to nielen hlavný hrdina, či Kevin Spacey, ale aj napríklad Kate Bosworth, ktorá sa zhostila postavy, ktorú väčšinou vo filmoch neznášam (a to vysnené a bezchybné dievča hlavného predstaviteľa). Je síce pravda, že 2 hodiny sa zdajú priveľa, no o nejakej nude sa nedá hovoriť, chybu by som skôr hľadal v tom otrepanom klišé typu dobrý chlapec prepadne hazardu a tak musí stratiť priateľov, aby pochopil, čo je pre neho dôležité. Treba ale povedať že toto klišé nie je nejak viditeľné a teda ani veľmi nevadí.

Dobrý voják Charlie (1918)

Gagy ešte nie sú vyšperkované k dokonalosti, no Chaplin sa triafa do čierneho už len tým, že jeho film je protivojnový a vyšiel počas vojny. Takisto si netreba nechať uniesť spánok vo vode a Chaplina v preoblečení za strom ako maskovanie :)

Světla velkoměsta (1931)

Chaplina mám stále radšej a radšej, zrejme kvôli tomu, že v tých jeho pantomímach pôsobí úprimne a postava tuláka je veľmi sympatická. Navyše klasicky skĺbil dojímavé scény s vtipnými a tak vznikol veľmi milý snímok na zlepšenie nálady. Na Svetlách veľkomesta je rovnako vidno život v tridsiatych rokoch v USA, klasické autá, podniky, sociálne rozdiely a charaktery ľudí, ktorí sú "hore", či "dole". Čo som sa ale najviac čudoval bolo, že choreografie niektorých scénok nielenže nestratili vtip po toľkých rokoch, oni dokonca dnes nemajú konkurenciu a my môžeme len nechápajúco krútiť hlavou nad ich dokonalosťou.

Co nového Scooby-Doo? (2002) (seriál)

Zo začiatku sa zdá, akoby sa tvorcovia snažili nadviazať na pôvodný seriál a na prvý pohľad tu veľa odlišností nie je. Problém bude asi ten, že Scooby sa do našej doby proste nehodí. K nemu patrí tá retro atmosféra, stará animácia, humor a naivita. Pamätám sa ako mi pri sledovaní tejto novoty išla "súčasnosť" na nervy.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Bolt je v podstate výborný animák s jedným tradičným mínusom. Má výborné hlavné postavy- sympaťák Bolt (najlepšia scéna je učenie sa psiemu pohľadu), sarkastická mačka (najlepšia postava, až kým z nej tvorcovia neurobili prehnanú citlivku), televízny maniak škrečok (vtipne chrliaci jednu klišovú hlášku za druhou). Z vedľajších postáv potom vyniká najmä Pennin agent, samotná Penny je len akoby do počtu. A to mínus? Už to beriem takmer ako nevyhnutnosť- film je rozbehnutý, no keď sa blíži koniec, akoby chceli tvorcovia predĺžiť čas a tak rozhádajú hlavných hrdinov, aby ich na konci mohli znovu spojiť a zaváňa to presladeným sentimentom. Inak je ale Bolt svieži, vtipný a akčný (vynikajúca akcia na začiatku). Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie.