• Krátkometrážní

Hodiny (2002)

Každopádne výborná hudba, výprava, herecké výkony, no dominantný je príbeh, ktorý si ma podmanil, nakoľko je hrozne pôsobivý a má neuveriteľne realisticky deprimujúcu atmosféru. Celý film je ako pomalá cesta temným a studeným lesom z ktorého nie je cesta von. Navyše sú príbehy popreplietané a tak si budem musieť film pozrieť viackrát, aby som pochopil všetky súvislosti. Zatiaľ mám ale aspoň pocit, že som k ženskej logike o čosi bližšie.

Milionář z chatrče (2008)

Výborné, Danny Boyle ma už druhý krát presvedčil, že čo sa týka miešania farieb, strihu, kamery a podobných záležitostí, tak je v tom odborník. Rovnako mu ale ide aj rozprávanie príbehu, ktorý je strhujúci, plný brutality i romantiky a strieda časové roviny, takže v ňom nie sú žiadne hluché miesta. Navyše je nemožné aby si hlavný hrdina nezískal divákove sympatie, takže bude dychtivo sledovať, kam ho osud zavedie.

Majestic (2001)

Keď sa na to človek pozrie z diaľky, je to ďalšia darabontovská bomba. Veľa zaujímavých postáv, príjemná retro atmosféra, akési iné prostredie a dlhý čas, počas ktorého je rozprávaný príbeh nejakej osoby. Ale keď som tento film sledoval, moje pocity neboli zďaleka také, ako pri predchádzajúcich Darabontových filmoch. Tentokrát akoby sa len snažil Majestic podobať na Shawshank, či Zelenú míľu. Toto snaženie bohužiaľ vidno až priveľmi a s nie veľmi dobrým výsledkom. Myslím, že to bolo práve kvôli scenáru, v ktorom je veľké množstvo klišé a dialógy tak aj napriek prítomnosti Jima Carreyho vyznejú umelo. Na druhej strane sú tu niektoré scény, ktoré sú výborne natočené (pád auta z mostu) a je z nich jasné, že toto mohol byť skvelý film, nebyť príliš často vyskytujúcich sa drobných chýb. 70%

Killer Bean 2: The Party (2000)

"Who are you?"..."Just a bean trying to get some sleep" Prestrelky sú vcelku zábavné, aj keď už sa zdá, že všetko čo tu je, človek videl dávno predtým...pravda je, že ešte nikdy s fazuľami.

Mr. Bean: Animované příběhy (2002) (seriál)

Animovaný Bean nestojí za veľa. Dej sa prispôsobuje detskému divákovi a vtip sa urýchlene vytráca.

The Impractical Joker (1937)

Vtipné je to stále, ale nie až tak, ako by mohlo byť. Neviem prečo tvorcovia neukázali normálne vtipy (a ich odvracanie dedkom), ale skôr skúšali nereálne vtipy typu: nejaká čudesná zmes vo fajke vyrobí hada.

Betty a její dědeček (1935)

Tentokrát je tu gagov menej, pretože sa skôr spieva a tancuje (aj keď treba povedať, že hudba je znovu chytľavá), ale dedkove vynálezy naozaj stoja za to.

Homer a Eddie (1989) odpad!

Raz som si kúpil mne neznámy Homer a Eddie kvôli hlavnej dvojke predstaviteľov. Čakal som nejakú nízkorozpočtovú drámu...ach aký som bol naivný. Hneď zo začiatku ma šokovala televízna kamera, ale snažil som sa to ignorovať a kým postavy neprehovorili celkom sa to dalo. Lenže potom prišla Whoopi a ja som neveril, že je to ona, herecký výkon sa mi zdal strašný. Neskôr prišla prvá "silná" dramatická scéna a ja som uvažoval, či nejde o paródiu (hrozne napísané i zahrané, až to bolo k smiechu). Nešlo...bohužiaľ. Celý zvyšok filmu som si želal, nech je už koniec a teraz môžem povedať, že ide o čistý odpad. Postavy konajú nelogicky až ich máte chuť zabiť, všetko, čo sa deje, je účelové a má to diváka dojať k slzám, no k slzám sa tu možno dostať len vďaka výbušnému smiechu. Všetka tá sentimentalita je totižto úplne prehnaná- Homera nechcú rodičia, je hlúpy, ale má veľké srdce, Eddie má o mesiac zomrieť,...Vo filme nič neprekvapí, pretože ide v šľapajách osvedčených scenárov ako Forrest Gump, alebo Rain man, no napísaných akoby malým deckom. Svojou stupiditou sa film jasne radí medzi moje top najhoršie filmy.

Řidič slečny Daisy (1989)

Výborné herecké výkony, rovnako dobre napísané dialógy, príjemná retro atmosféra a pomaly plynúci dej bez nejakej väčšej zápletky.Zbližovanie odlišnej dvojice postáv je fajn, jediná vec, ktorá mi trochu vadila je spomínaná absencia väčšej zápletky, pretože takto to ku mne potichu prišlo a potichu odišlo. Nemôžem ale poprieť, že sa na to dobre pozeralo.