• Krátkometrážní

Betty Boop's Penthouse (1933)

Takéto nápadité gagy, ako boli tu, som asi ešte v žiadnom animáku nevidel...aspoň nie v takom množstve (z vtáka sú nožnice, oheň sa na sebe popáli a neskôr sa ovieva, pretože mu je zo samého seba teplo,...) + ešte super pieseň.

Prázdniny (2006)

Predvídateľná, naťahovaná a tuctová romantická komédia o tom, ako dve dievčatá po neúspešnom vzťahu lásku našli. Tým pádom by som nemal dávať viac ako 3*, no dávam 4 a vôbec nie na rozhraní. Nie je to síce Láska nebeská (ako mnohí píšu), ale všetci herci sú nesmierne charizmatickí a vnášajú do svojich postáv svojský a uveriteľný charakter, až je nakoniec tých prekecaných 138 minút málo. Navyše je tu zopár skutočne vtipných scén (Amandine trailery v hlave, Iris prepína telefonáty medzi bratom a Amandou, camea Lindsay Lohan a Dustina Hoffmana), romantických momentov a filmová tematika (starý scenárista, filmový skladateľ piesní).

Vánoční prázdniny (1989)

Clark Grisworld je dobrák od srdca, no strašný smoliar a vždy mi ho bolo ľúto. V tomto filme sa snaží mať čo najlepšie Vianoce, no vyzerá to tak, že to budú najhoršie možné, aké si človek dokáže predstaviť. Tragikomické situácie, ktoré potom nastávajú, sú nesmierne vtipné, aj keď nie ste typ človeka, ktorý sa smeje na nešťastí druhých. Bohužiaľ veľa vtipov stavia len na tom, že Clark spadne, Clarka udrie doska, či rebrík a niekedy na dosť fekálnom humore, preto "len" 4*.

Život je krásný (1946)

James Stewart sa pomaly stáva jedným z mojich najobľúbenejších hercov a tento film chcem vidieť ešte aspoň 20x, pretože je proste úžasný. George síce nemá ľahký život a musí sa ním doslova pretĺkať, no koľko málo má peňazí, také veľké má srdce a keď príde ľúbostná scéna s ním a Marry, tak som namäkko.

Peřinbaba (1985)

Perinbaba je veľmi odlišná od klasických českých a slovenských rozprávok. Obsahuje síce rozprávkovosť (Perinbaba sneží perinou), no napríklad aj hororovosť (zubatá), perfektnú kameru, no netypickú pre jednoduché rozprávky, skoro až surrealistický cirkus, výraznú Jakubiskovu umeleckosť (vizuálne jedno z najlepších filmových diel, čo som u nás videl) a perfektnú hudbu (takisto úplne odlišnú od klasických veselých rozprávkových). Neviem ani čo vytknúť, snáď len to, že tá umeleckosť nerobí v konečnom dôsledku dobrotu, keďže rozprávky sú určené deťom a tým to môže prekážať (ako aj mne v mladosti).

Slovensko hľadá SuperStar (2004) (pořad)

Moderátori výborní, prirodzení, uvoľnení (Adela, Pico), porota sčasti dobrá a ostatné veci, ako dokrútky okolo superstaristov tiež vcelku zvládnuté. Rokmi to ale strácalo na zaujímavosti, veď kto by sa stále pozeral na to isté a tak som poslednú sériu ani nedopozeral.

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

Na rozdiel od nášho "Aj múdry schybí" nie je táto relácia založená na smiešnych nevedomostiach, ale skôr vtipnom rozprávaní moderátora a hostí, čo sa väčšinou darí a je to fajn oddych. Nič viac, nič menej.

Hádej, kdo jsem! (2007) (pořad)

Česká verzia Inkognita ma vôbec nezaujala, všetko sú to herci a nie zabávači, hovoria si vtipy, ktoré chápu len oni a divák sa môže čudovať.

Swing, You Sinners (1930)

Čítam tu o výbornej animácii a po zhliadnutí mi nezostáva nič iné, ako súhlasiť. Animácia ma skutočne ohúrila, rovnako aj halucinačné výplody fantázie a tak si toho od Fleischerovcov musím pozrieť viac.

Christmas Comes But Once a Year (1936)

Ďeťom sa na Vianoce pokazia všetky darčeky a tak príde okoloidúci dedko a vyrobí im nové zo všetkého čo nájde. Za tých pár minút je tu neskutočné množstvo nápadov- stromček z poskladaných dáždnikov, autíčko na vozenie z vysávača,...a milá animácia, čiže u mňa 5* Vidieť môžete tu http://www.ceknito.cz/video/267463