• Krátkometrážní

Bugsy and Mugsy (1957)

Dvaja kriminálnici sa schovajú v nejakej neobývanej starej budove. Na ich smolu sa tam práve zabýval Bugs Bunny a rozhodne sa im dať lekciu. Bohužiaľ tentokrát sa vôbec nepodarilo využiť to všetko, čo situácia ponúkla a zasmiať sa dá maximálne tak na konečnom gagu s magnetom a korčuľami. Video môžete vidieť tu: http://www.youtube.com/watch?v=VeY561iXxjA

Kauza CIA (2006)

Už po prvých 40 minútach som vedel, že sa niekde stala chyba, keďže mi to pripadalo, akoby prešla hodina a pol filmu a ja som stále poriadne nevedel o čo vlastne ide. Neviem, či je to tým, že je Kauza CIA miestami nudná, alebo tým, že pri nej treba byť nesmierne sústredený, no pravdou je, že zachytiť všetko sa zrejme nedá. Hrdina sa pohybuje z miesta na miesto, postavy sa striedajú a roky ubiehajú a tak vďaka bohu za tých zopár scén, ktoré dokážu znovu vtiahnuť do deja. Sú to buď scény, ktoré sa snažia v nejakom drsnom, realistickom svetle ukázať, aká CIA skutočne bola, alebo scény, ktoré sa sústredia na vývoj, či psychiku hlavného hrdinu (výborný "suchar" Matt Damon). Na druhej strane je ale formálna stránka výborná, či už ide o výpravu, kostýmy, alebo kameru, preto sa moje hodnotenie zaseklo niekde na 70% a keďže som čakal niečo, čo ma do deja vtiahne viac, prikláňam sa k nižšiemu hodnoteniu.

Prodám šéfa zn. spěchá (2006)

Klasická priemerná komédia, ktorú si radím medzi príjemné oddychovky nevyniká síce nejak zvlášť originálnym dejom, no situácie, do ktorých sa Zach Braff dostáva, rozhodne pobavia. Navyše aj vedľajšie postavy sú vcelku sympatické. Dosť ma prekvapilo, ako mnohokrát riešia situácie reálne- teda v rámci trhlej komédie (u iných komédií tohoto typu by napríklad po každom Tomovom neúspechu všetci groteskne a hystericky pobehovali rozčuľujúc sa, tu sa mu snažia kľudne dohovoriť). Rovnako je tu aj dosť veľká absencia sentimentu, čo takisto nebýva u týchto komédií zvykom.

Mamma Mia! (2008)

To, že tento film nie je pre mňa som si uvedomil hneď na začiatku, keď si chichotajúce sa slečny listovali denník, no úspešne som ho dopozeral a moje pocity sú zmiešané. Na jednej strane je počúvanie najlepších songov od ABBY výborná zábava, na druhej strane sa však musíte pozerať na to, čo počas spievania robia, kedy som mal niekoľkokrát zimomriavky trápnosti. Zvládnuť sa to ale dá, keďže sa o nejaký čas na plátne vyskytnú traja otcovia (aj keď Brosnan vôbec nevie spievať). Po nejakej hodine počúvania hitov si ale uvedomíte, že to začína byť celkom nuda a privítali by ste, keby sa príbeh nejak posúva...aspoň pomaly. Lenže on sa aj posúvať začne, bohužiaľ však postavy konajú úplne nelogicky a ku koncu už je to naozaj utrpenie. Preto dávam 50% - 40% sú piesne a 10% je temperament Meryl Streep.

Lassie (1997) (seriál)

Srší z toho dobro, ale hlavne aj obrovská naivita. Príbehy sú pomalé, často nudné a čokoľvek sa stane zachráni to pes.

Sněhová kalamita (2000)

Vcelku príjemná rodinná oddychovka, ktorej ale veľmi podkopáva nohy hlavná dejová línia, ktorá spočiatku nevyzerá až tak zle, no postupom času sa mení na predvídateľnú a neznesiteľne sentimentálnu. O niečo lepšie je na tom príbeh o deckách, ktoré chcú zachovať prázdniny o jeden deň dlhšie, aj keď je výrazne ladený pre najmenšie publikum a tak sa vám môže stať, že budete pri pár scénach len krútiť hlavou. Príbeh matky a otca sú miestami vtipné, ale inak nijak výrazné, takže celkovo ide o priemer, kde si najlepšiu úlohu zahral práve sneh, snehový bunker, snehové zjazdy, zasnežené ulice...vytvára to dojem, akoby sa čas na chvíľu zastavil a postavy sa ocitli v nejakom rozprávkovom svete. 50%

Abeceda (1969) (studentský film)

Len tri veci: 1) Lynch nie je normálny, 2) Kraťas je v podstate len reťazec nenadväzujúcich nezmyslov, 3) Nenormálne pôsobivé.

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Zaujímavé, napínavé, vtipné...keby niekedy ale nerozoberali otázku pol hodinu, stihlo by sa oveľa viac. 70%

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Taká menšia súťažná relácia, miestami dosť monotónna i nudná, ale oddýchnuť sa pri nej s kávou dá.

Smallville (2001) (seriál)

Čo som videl prvé série, tak ma to celkom chytilo...postupne to chladlo a v 3. sérii ani neviem čo sa dialo. Pamätám sa ale, že ako veľmi ma Clarkov ľúbostný život nudil, tak ma zaujímala situácia okolo Lexa.