• Krátkometrážní

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Taká menšia súťažná relácia, miestami dosť monotónna i nudná, ale oddýchnuť sa pri nej s kávou dá.

Smallville (2001) (seriál)

Čo som videl prvé série, tak ma to celkom chytilo...postupne to chladlo a v 3. sérii ani neviem čo sa dialo. Pamätám sa ale, že ako veľmi ma Clarkov ľúbostný život nudil, tak ma zaujímala situácia okolo Lexa.

Paříži, miluji Tě (2006)

Paríž vyzerá z diaľky skutočne nádherne a tento projekt sa zdá byť perspektívny, no pravdou je, že to, čím je charakteristický, mu najviac podkopáva nohy. Je to počet i krátkosť príbehov, pretože nie všetky zvládajú predviesť danú tému za 7 minút. A tak sa delia do troch skupín, kde si každá skupina "poradí" s časom inak. Prvá skupina sa snaží dať tam všetko podstatné a bohužiaľ aj keď pôsobí ucelene, je to väčšinou len všetko romantické klišé čo poznáme. Druhá skupina sa tomuto snaží vyhnúť, no zasa pôsobí neucelene a vyzerá len ako jedna scéna z filmu. V poslednej skupine sú ucelené príbehy s pointou a ukazujú, že sa to za tých 7 minút dá. Moje obľúbené poviedky sú: o mímovi, o slepom chlapcovi, o upírke a tá coenovská.

Daffy Duck and the Dinosaur (1939)

Menej gagov, ale šialenosť Daffyho to zachraňuje. . "Ou, my favourite vegetable...a duck!" 70%

Lovecká sezóna (1951)

Najklasickejšia zo všetkých warnerovských grotesiek.

REC (2007)

Španielčina mi zneje v ušiach stále krajšie a krajšie a tak som si zohnal tento horor, nakoľko sa mi veľmi páčil Blair Witch i Cloverfield. Lenže na rozdiel od týchto dvoch spomínaných mi Rec nespôsobilo príjemný pocit napätia a strachu, tu to bolo na takej úrovni, že som chcel aby už bol koniec, pretože som sa na to nemohol pozerať (a to film trvá len asi 70 min). Samotný záver si inak zaslúži aj 6*, pretože tam je atmosféra vygradovaná ďaleko za všetky možné hranice a keďže vám hlavná hrdinka nie je ukradnutá a zároveň vidíte aká je situácia beznádejná...no ruky sa mi ešte teraz trasú.

Jamie Oliver: Roztančená kuchyně (2002) (pořad)

Nebaví ma varenie a už vôbec nie relácie o varení. Lenže v tomto prípade nejde o žiadne "Varím, varíš, varíme", ide o... povedal by som až akčné miešanie rôznych ingrediencií s nesmiernym nadšením. Pri tejto zbesilej ukážke kulinárskych schopností sa teda nebudete nudiť.

Bláznivý příběh Robina Hooda (1993)

Je to síce len taká konina, ale niektoré scény ma dokázali tak rozosmiať, že sa mi to nakoniec zapáčilo. 70%

Hit storočia (2007) (pořad)

U mňa nerozhodne. Pár veciam by som dal hneď odpad a iným zasa plné hodnotenie. Najviac ma štvala neznesiteľne kývajúca sa kamera a takisto komentovanie istej doby ľuďmi, ktorí si ju nemajú ani odkiaľ pamatať. Keďže bol každý týždeň v iných rokoch, mohlo aj to pódium vyzerať viac dobovo. Na druhej strane pobavili reportáže z čias minulých, či retro-reklamy.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Obaja herci hrajú dobre, aj keď mne sa páčil viac Russell Crowe a nebyť pár sentimentálnych scén, ktoré boli miestami akoby nechcene vtlačené do deja ( "môj mladší syn má tuberkulózu"), tak by som dal 5*.