• Krátkometrážní

Nekonečný příběh (1984)

U mňa je tento film detskou klasikou. Malý Bastián, Kameňožrút, Atrej s Artexom, Falko, obrovská korytnačka, princezná...to sú postavičky ktoré som zbožňoval ( a stále zbožňujem)...príbeh je o fantázii a také mám rád. Celé sa to odohráva akoby len v knihe a inom svete a tak môžeme vidieť to, čo by sme si niekedy ťažko dokázali predstaviť...a hudba je tiež kúzelná

Frankenweenie (1984)

Veľmi originálne dielko ešte od relatívne mladého, no dosť smelého Burtona. Toto bolo jeho detstvo: môžeme vidieť jeho lásku k sci-fi b-čkovým filmom, jeho typické prostredie (cintorín), ako mu nikto nerozumel, i on nikomu (people are weird), hororový nádych, no láskavý príbeh...Nebolo to úplne na 5*, skôr tak 85 % ( disney je tam cítiť a nerobí to dobrotu), ale po jeho dopozeraní fakt neviem, prečo niekomu vadí, ak má iný človek za zvieratko zombie psíka :)

The Road Runner Show (1966) (seriál)

Tohoto kojota a pštrosa som zbožňoval ešte ako malý, keď som ich sledoval cez satelit na Cartoon Network. Najvtipnejšie boli srandičky, ktoré si kojot vždy odniekiaľ doniesol aby mohol toho rýchleho vtáka chytiť :)

Tom a Jerry - Na vodítku (1952) (epizoda)

Ďalšia časť z prvých Tom a Jerry, ktorých nič neprekonalo. Rozprávka je plná vtipných nápadov typických pre túto dvojku ( Spike breše na Toma no je priviazaný a Tom si na ňom vystrúha pálku, ktorou ho potom uzemní) a ja si len nostalgicky spomínam na staré časy.

Čaroděj ze země Oz (1939)

V Amerike klasika, u nás vcelku neznáme dielko, ktoré určite stojí za pozornosť ak ste čo i len trochu zostali dieťaťom. Je to milé, miestami vtipné, bohaté na efekty, plné veselých pesničiek...proste rozprávkové a keď pristúpime na tento rozprávkový (pre niekoho možno gýčový) svet, čaká nás príjemný optimistický zážitok.

Let 29 (2005) (seriál) odpad!

Pamätám sa, že keď som videl prvú časť tohoto seriálu, nemohol som sa zbaviť smiechu...deti stroskotajú na ostrove a jediné, čo ich zaujíma je, kto komu ukradol náramok. Ak mala byť toto detská verzia LOSTu, mohla by uspieť iba ako nevydarená paródia (čo v podstate žiadny úspech nie je:)

Muži na stromech (2006) (seriál)

Asi takto nejak si predstavujem seriál na dobrú noc. Je to o mestskej spisovateľke, ktorá sa prisťahuje do Elma, ktoré ma asi 200 obyvateľov, pričom zažíva úsmevné situácie i nové odpovede na životné otázky...napriek tomu, že to nie je príliš originálny nápad, na oddych (ale kvalitný) si neviem predstaviť nič lepšie.

Priateľky (2008) (seriál) odpad!

Po skončení zlých susedov vznikli na Slovensku OTRASNÉ nové seriály. Priateľky sú skvelým príkladom. Najprv som bol však zaskočený, pretože herecky to nie je až také hrozné (možno až na tú malú). Ale potom som si uvedomil, že výhody sa končia práve týmito slušnými výkonmi. Keď už je to sitcom, malo by to byť vtipné, no ja som sa ani nepousmial. Takisto je otrasný scenár. Situácie, ktoré vznikajú, sú až nenormálne a namixovaný smiech je nechutne vtieravý aj na miestach, kde sa postavy rozprávajú o normálnych veciach. Najhoršie ale je, že "vtipy" sú už tak otrepané a predvídateľné, až to človeka maximálne odradí.

Útěk do divočiny (2007)

Sympatické postavy, skvelá hudba, úžasná príroda, kopec myšlienok, ktoré mi ešte stále vŕtajú v hlave...je toho veľa a celkovo to vytvára nezabudnuteľný zážitok, počas ktorého zistíte ako veľmi by ste chceli vycestovať a prestať sa zaujímať o materiálne veci, len byť niekde na Aljaške, byť tam v istom momente...proste žiť.

Byl jednou jeden král... (1954)

Moja najobľúbenejšia česká rozprávka. Proste krásne Maruškine modré oči, troch princov, opitého kuchára, dobrú starenku, záhradníka, hudobníka a ich dve rozmaznané princezné, najlepšieho kráľa na svete- Wericha a perfektného komika Buriana (naj scénka- "co mi lezeš do snu?") by som mohol pozerať dookola a stále by som sa bavil.