Spalovač mrtvol (1968)

Pro mě nejlepší český film vůbec. Dokonalý po všech stránkách - herci, kamera a hlavně hudba dohromady vytvářejí velice intenzivní, hypnotickou a mrazivou atmosféru.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

První dva díly se můžou jít zahrabat. Takto by měl vypadat filmový Harry Potter. Konečně tu máme skutečnou adaptaci a ne otrocké kopírování knížky. Sice je mnoho informací vynecháno, na druhou stranu díky tomu film získal dynamiku o jaké se jeho předchůdcům ani nesnilo. A vůbec - Cuarónova režie je naprosto famózní, a to jak ve vedení herců, tak i co se týče vizuální stránky. Spousta scén daleko předčila mé představy z knihy a Bradavice se konečně zbavily sterility a umělosti z předchozích dílů.

Den poté (2004)

Jak už to tak u Emmericha bývá, scény masové destrukce jsou to jediné, co stojí za opakované shlédnutí.

Vertical Limit (2000)

Vidět to ve dvanácti v kině je zážitek, na který se nezapomíná.

Vyvolený (2000)

Film, který ve mě roste s každým shlédnutím. Atmosféra, režie, herci, hudba, pointa... všechno perfektní. Kam se na to hrabe nějaký Šestý smysl.

Shrek (2001)

Ne, tohle mi k srdci nikdy nepřirostlo. Samotný Shrek mi nepřipadá příliš vtipný a Osel už vůbec ne.