Misery nechce zemřít (1990)

Společně se Shawshankem, Zelenou mílí a Osvícením nejlepší kingovská adaptace. U některých scén jsem napětím skoro nedýchal. Kathy Bates hraje sjednu z největších svinií, jaké jsem kdy ve filmu viděl a ten pocit zadostiučení, když to na konci schytá stojí za to.

An Opera of Violence (2003)

Jeden ze tří vynikajících dokumentů na DVD Tenkrát na Západě.

The Wages of Sin (2003)

Jeden ze tří vynikajících dokumentů na DVD Tenkrát na Západě.

Tenkrát v Americe (1984)

Přímo esenciální gangsterský epos, obsahující téměř vše, poč tento žánr zbožňuji a to ještě podané takovým způsobem, že se mi z toho protáčely panenky. Čtyřhodinová extáze. Pro Leoneho to bylo životní dílo a pro mě jeden z důvodů proč mám rád filmy.

Pearl Harbor (2001)

Pearl Harbor je sice patetický, hloupý, kýčovitý atd. ale přesto se mi docela líbil. Samotné ztvárnění útoku je totíž naprosto úchvatné a samo o sobě stojí za 5 hvězdiček. Romantická první polovina se dá taky v klidu přežít i když poslední půlhodiny bych se obešel... 70%

Hra o čas (2002)

Opravdu velmi nezajímavý film. Jediné,co stojí za zmínku je herecké obsazení.

Muž, který nebyl (2001)

Tak takhle vypadá dokonalý film. Brilantní scénář, kde má každá drobnost svoje místo, bezchybná režie i herecké výkony (minimalistický, ale o to působivější Blilly Bob Thorton nebo Tony Shalboub jako právník, který ještě nikdy neprohrál - zatím) a hlavně úžasná černobílá kamera - přesně tak to mám rád.

28 dní poté (2002)

Režijní styl Dannyho Boylea mi moc nesedí a když se ktomu přičte chabý a nelogický scénář, tak výsledek zachraňuje hlavně Cilllian Murphy v hlavní roli a můj oblíbenec Brendan Gleeson.