• Thriller

Sny o toulavých kočkách (2021)

Petr Sís alias dospelák s nekonečnou dušou dieťaťa. Veľmi inšpiratívny ako umelec, i ako človek, s mladou a pozitívnou energiou. Vzor. Ďakujem.

Memory (2023)

Voľajako mi nešlo stotožniť sa s bolesťami postáv. Prišli mi ich trápenia vycucané z prstu, neveril som im podobne ako neverím, že Jessica Ch.doma luxuje. A to ju mám pritom veľmi rád.

Aristokratka ve varu (2024)

Čistá zhovadilosť. Pol hviezdičky za Hynka Č., ktorý sa jediný, nejakým zázrakom, "nepitvoří". Akémukoľvek pokračovaniu nedám šancu.

Dobrý člověk (2023)

* strašný gýč * za Florence a viac už za nič *

O malých věcech (2023)

Malé životné absurdity alias tak trochu chaunovo velmi pozdní odpoledne. Smiech cez slzy, od plaču k slzám. Neopozerané tváre českého filmu ako veľký bonus. Odvážny počin. Až tak odvážny, že sa ho zlakli všetky akadémie a nenominovali ho na takmer žiadne ceny. Tí herci? Jeden za druhým. Fuck tých, čo sa boja, vlastná cesta je tá najlepšia.

Na dotek (2004)

and so it is - takýto sme, takýto /ne/chce(m)e byť, toto sa nám deje, takto ubližujeme, takéto chyby stále a dookola opakujeme - just like you said it would be. Herecké royalties a Julia Roberts, strašne slabá. Annu mala hrať Cate Blanchett, škoda, že nie. Thank you for you honesty. "Now fuck off and die."

Svatební noc (1970) (TV film)

Roztomilotina a to doslova.

Opri sa o mňa - Katarína Koščová (2024) (epizoda)

Mäkkosť v Katke, v jej duši, v srdci, v nej, prenesená do výpovede/dokumentu, ktorých je málo. Otvorenosť, citlivosť, slušnosť, láskavosť. Odvaha a krehkosť. Výborný počin RTVS, veľmi. Viac takých prosím. A  ďakujem.

Hastrman (2018)

* tmárstvo, nejapné myšlienky, výstrednosť, modly, velebníčkovia a pokrytectvo. Ja inú voľbu nemám, tak som bol stvorený * Sám autor predlohy, Miloš Urban, tu dal 5 * * * * * a to je najväčší kompliment k režisérovi, OH.

Slasti a hořkosti mistra Švabinského (2023) (TV film)

Inšpiratívne. Okamžite som si kúpil knihy so Švabinského maľbami a kresbami. A ten krásne farebný dom chcem v roku 2024 vidieť.

Časové pásmo bylo změněno