Krásný život (2023)

Elliot je rybář, kterému zemřeli rodiče, když byl malý a od té doby se tak nějak sám protlouká životem, vlastně pořádně neví, co s ním a všechny od sebe odhání. Dokud se nepotká s vdovou po slavné hudební star, která v něm vidí velký talent. A tak začne spolupracovat s její dcerou Lilly - hudební producentkou, která má s mámou po smrti svého otce poněkud napjaté vztahy a drží v sobě své vlastní démony. Samozřejmě to těm dvěma začne klapat nejen po profesní stránce, ale než přijde emotivní happy end, život (scénáristi) jim musí pod nohy naházet ještě pár klacků. No, jedná se o průměrnou romanťárnu, kterých je na Netflixu spousta, ale za hudbu dávám jednu hvězdičku navíc, protože zpěvák má opravdu krásný hlas a jeho písničky se mi líbily. Jako odpočinkový film fajn, ale fakt od toho nečekejte žádný trhák.

Světlo a stíny - Série 2 (2023) (série)

Druhou sérii hodnotím hůře, než první. Bavila mě pouze dějová linka okolo Vran. Alina vůbec, ačkoliv právě její příběh by měl být nosným sloupem celého seriálu. Mezi ní a Malem je však naprosto nulová chemie. Jediní, kdo Ravku zachraňují, jsou Temnyj (Ben Barnes) a Nikolaj (Patrick Gibson), který byl prostě zlatíčko! Takže ty tři hvězdy patří především jim a Vránám - ty nezklamaly. Kaz je úžasně napsaná postava a Freddy Carter se jí zhostil bravurně. Jack Wolfe jako Wylan mezi Vrány perfektně zapadl. Škoda, že jsme nedostali víc Niny a Matthiase. Snad se dočkáme ve třetí sérii, která, jak to tak vypadá, by měla zhruba následovat děj Šesti vran.

Kouzelníkova slonice (2023)

Výborný rodinný film, který přináší poučení, zábavu a také krásné poselství, že někdy je třeba věřit i v nemožné. Vizuální efekty byly nádherné a realistické, takže mě do celého příběhu naprosto vtáhly. Hlavní hrdina, mladý hoch Petr, vyrůstá jako sirotek se starým vojákem. Když mu věštkyně řekne, že má následovat slonici, pokud chce najít svou mladší sestřičku, o níž se domníval, že zemřela, je tomu ochoten obětovat vše - třeba i splnit tři nemožné úkoly od krále. Jak to celé dopadne musí každý zjistit sám, film rozhodně stojí za to.

Zítra je taky den (2022) (seriál)

V přehršli seriálů, které Jižní Korea každý rok produkuje, tento vybočuje a bez váhání ho řadím k tomu vůbec nejlepšímu, co jsem zatím z korejské kinematografie viděla (a že už toho bylo docela dost). Ke konci sice seriál trošičku ztratil na tempu a začal klopýtat, přesto se však pořád držel v nadprůměru. Oceňuju, kolik silných témat přináší: šikana, potrat dítěte, ztráta milované osoby, ženy "utěšitelky", znásilnění... A excelovali také herci. Kim Hee-seon v roli Ryeon byla naprosto fenomenální a ukradla si celý seriál pro sebe. To ovšem neznamená, že by ostatní herci zaostávali. Rowoon byl úžasně roztomilý a absolutně jsem propadla drsnému kouzlu Lee Soo-hyeoka - škoda, že nedostal více prostoru.

Joogoonui taeyang (2013) (seriál)

Hlavní hrdinka mě ze začátku nesmírně rozčilovala svým chováním, ale jak seriál pokračoval, najednou jsem si uvědomila, že už mi vlastně tolik nevadí a na konci jsem ji vysloveně žrala. Celý seriál byl takový roztomilý, dojemný a veselý. Zkrátka klasická, lehoučce nadprůměrná, korejská romanťárna s paranormálními prvky, kterou jsem si moc užila. Sestry Hong umí!

Lockwood a spol. (2023) (seriál)

Za mě příjemná mysteriózní oddechovka. Seriál vznikl podle knižní předlohy od Jonathana Strouda pro děti a mládež a atmosféra seriálu přesně odpovídá této cílovce. Pobaví se však i dospělí. Londýn plný duchů a puberťáci s rapíry, kteří je loví, mě prostě moc bavili. Konec jasně dává prostor pro druhou sérii, tak snad se jí dočkáme.

Krev, sex a královská rodina (2022) (seriál)

Tvůrci se rozhodli pro moderní pojetí dokumentu o ženě, kvůli které se Jindřich VIII. odtrhl od Říma a započal své střídání manželek jako ponožek. Moderní hudba, dialogy, odlehčený humor a boření čtvrté stěny... tohle všechno vlastně v dokumentu docela překvapivě funguje. Tedy, až na tu hudbu, to už mi přišlo opravdu přehnané a jestliže chtěli jít i tady moderní cestou, zvolila bych spíš to, co udělali v Bridgertonech. Přesto se mi to však docela líbilo. Samozřejmě, pokud se člověk o Anne a Jindřicha chce zajímat více do hloubky, tenhle seriál mu rozhodně reálný vhled neposkytne. Ale pro nasbírání základních znalostí zábavnou formou je to fajn.

To zařídíme (2018)

Tohle byla moc milá jednohubka, která trošku vybočuje z nudných netflix romcom - sice od začátku víte, jak to dopadne a nestane se nic překvapujícího, ale mezi hlavními hrdiny je super chemie, dialogy jsou vtipné, nenudíte se a celé je to takové příjemné.

Vánoce s tebou (2022)

Páni, tak Freddie Prinze Jr. ještě žije? Bylo fajn ho zase vidět na filmovém plátně, ale bohužel s Aimee Garcia neměli žádnou chemii a nehodili se k sobě. A to mám oba ráda. Je to zkrátka další typická vánoční klišé romance s předvídatelným dějem, přemrštěnými dekoracemi a dialogy, které jako bych slyšela už stokrát předtím. Ale tak na oddych je to fajn.

Enola Holmesová 2 (2022)

Zábavný film, kde sice zápletku každá bystrá hlava rozluští už na začátku, ale rozumím, že cílovou skupinou jsou zde především mladší diváci, kterým to tak jasné být nemusí. Millie Bobby Brown a Henry Cavill zde byli opět skvělí a jako sourozenecké duo fungovali. Kostýmy se taktéž docela povedly, celkově se mi líbila snaha věrně napodobit viktoriánské období. Samozřejmě, nepovedlo se to ve všem, ale výsledek bych označila za ucházející. Velké zklamání mi přineslo odhalení hlavního padoucha, respektive jeho jména, které je všem milovníkům Sherlocka Holmese dobře známo. Konec filmu mi připadal poněkud rozpadlý a přehnaně patetický. Podtrženo, sečteno - pokud se vám líbila jednička, určitě si tenhle kousek pusťte. Nijak za ní nezaostává. Pokud vás jednička nebavila, radši věnujte dvě hodiny života něčemu jinému.