Copak je to za vojáka... (1987)

Jasně, je to propagandistický náborový film pro mladé do armády, ale já to mám stejně ráda a vždycky, když to dávají v televizi, tak se koukám. Je to prostě sranda, člověk se u toho odreaguje a nemusí na nic myslet. A Langmajer s Rodenem jsou tu skvělí

Princezna (2022)

Docela solidní akčňák se skvělou Joey King v hlavní roli. Celý film je v podstatě jen mlátička. Krutý týpek zavře princeznu, která si ho odmítla vzít, do věže a ona se snaží probít si cestu ven a zachránit svou rodinu. Princezna je skvělá, ale král poměrně stupidní. Nejspíš by se klidně ve jménu pacifismu vzdal celého království, jen aby nikdo nezemřel a přenechal ho psychopatovi. Celý film neudělá doslova vůbec nic pro záchranu koruny, jen pořád žbleptá něco jako: "no tak, vždyť se nějak domluvíme, ne?" nebo: "tohle království ti stejně nikdy patřit nebude." Zatímco jeho dcera zvládá desítku týpků najednou, jeho ani nenapadne, vzít si po tom, co je zachrání z vězení, od některého ze strážců meč. Jeho postava mi opravdu pila krev. Naopak postava tlouštíka byla skvělá a neskutečně mě bavila.

Třetí princ (1982)

Třetí princ patří k mým úplně nejoblíbenějším pohádkám a proto i tak trochu z nostalgie dávám pět hvězdiček. Je to pohádka s hodně netradiční zápletkou, koncem i hlavním hrdinou (princ Jaroslav má radši děvečky a princezny přenechá svým starším bratrům). Také atmosféra je na pohádku skoro až hororová, temná. Záběry v Adršpašských skalách, kdy tluče srdce, jsou naprosto dokonalé a jako malá jsem je milovala. A jako třešnička na dortu je tu krásná Libuška Šafránková, které to tady opravdu sluší a s Pavlem Trávníčkem tvoří nádherný pár.

Zakletá jeskyně (2022)

Podprůměr. Připadalo mi to jako několik pohádek splátaných dohromady. Tři oříšky pro Popelku (scéna ze začátku, kdy se Zach a Ada honí ve sněhu), Třetí princ (drahokamy, sestry si vezmou bratry), Sůl nad zlato (sůl je cennější, než rubíny), ale celé to bylo takové nedotažené. "Proměna" bratrů se nepovedla vůbec, jejich jednání bylo naprosto nelogické. O jejich "souboji", jestli se to tak dá nazvat, radši ani nemluvím. Oba chtějí být králem, Zach vytáhne na Cyrila meč a ten se podělá strachy a začne před ním utíkat. Jasně. To fakt dává smysl. Nejuvěřitelnější postavou pro mě byla Lena. Velkou slabinou je pak také herecké obsazení. Většina herců mi tam neseděla, připadali mi ve svých rolích podivně strnulí a vůbec se na mě nepřenesly jejich emoce. Možná to bylo trošku způsobeno také dabingem, nevím. Abych ale nebyla pouze negativní, lokace jsou nádherné a kostýmy také nebyly špatné. Podtrženo, sečteno, tak 4,5/10

Daebakbudongsan (2021) (seriál)

Kvůli nízkému hodnocení na ČSFD jsem od seriálu moc neočekávala, ale byla jsem mile překvapena. Možná se mi jen zrovna trefil do podzimní nálady, každopádně mě chytil a nepustil až do konce. K-drama s tématikou duchů a posmrtného života mám ráda a užila jsem si i tento. Jang Na-ra a Jeong Yong-hwa měli mezi sebou skvělou chemii a myslím, že si herecky i postavami v seriálu sedli. Nijak za nimi herecky nezaostávali ani vedlejší postavy. Musím pochválit také zajímavé efekty a hudbu (úvodní znělka mi ještě měsíc potom hrála v hlavě). Za mě mnohem lepší, než třeba podobně laděný Hotel Del Luna 8/10

Království úsměvů - Epizoda 3 (2023) (epizoda)

Klasická korejská romcom. Bohatý, chladný muž s nějakou bolestnou minulostí a obyčejná, sluníčková holka, která - jak jinak - pracuje v hotelu, který patří jeho rodině. Zkrátka všechna klišé, které si lze jen představit. A já si to strašně moc užívám, protože je to výborný relax a pohlazení na duši.

Tisíc dnů s Annou (1969)

Nádherný snímek o jedné z nejikoničtějších žen anglické historie, kvůli které se Jindřich VIII. odtrhl od Říma a nechal popravit mnoho svých věrných přátel (Thomas Moore pro něj dokonce téměř "otcovskou" figurou). Jejich vztah je fascinující. Škoda, že se už nikdy nedozvíme, jestli Anna Jindřicha skutečně milovala nebo jestli ji jen lákala jeho moc. Genevieve Bujold a Richard Burton každopádně jejich vášnivý a tragický vztah ztvárnili na jedničku. V závěru filmu, kdy Jindřich přichází za Annou do Toweru jsem měla doslova husí kůži. "Elizabeth, child of Anne the whore and Henry the blood-stained letcher. Elizabeth shall be the Queen. Elizabeth shall be a greater queen than any king of yours. She shall rule a greater England than you could ever have build. Yes, MY Elizabeth shall be Queen. And my blood has been well spent." A je to pravda. Jindřich tolik toužil po synovi. Ale nakonec to byla dcera, jejíž vládě se říká zlatý věk Anglie a každý ji zná jako jednu z nejlepších a nejmocnějších královen.

Buď sama sebou (2023)

Dobrý nápad, ale potenciál to nenaplnilo ani zdaleka. Enemies to lovers, zápletka s pomstou, vtipná hlavní hrdinka a sexy hlavní hrdina - to všechno mohlo fungovat docela dobře, ale bohužel. Mezi hlavními postavami nebylo ani trochu chemie, jejich příběhu jsem vůbec nepropadla ani mu nevěřila. Ztracená hodina a půl.

Cheolinwanghoo (2020) (seriál)

Trošku jsem se zděsila, když jsem viděla, že má seriál 20 epizod, protože v korejském podání to často znamená nesmyslné natahování příběhu. U Mr. Queen tomu tak naštěstí nebylo. Celou sérii jsem sjela jen za 3 dny, protože mě to naprosto pohltilo. Shin Hye Sun podala výborný výkon a s Kim Jung Hyunem měli mezi sebou skvělou chemii. Ostatní herci za nimi nijak nezaostávali, rozhodně se nedá říct, že by celý seriál stál jen na hlavních postavách. Dlouho jsem žádný historický korejský seriál nesledovala, takže bylo moc příjemné vydat se opět do Joseonské éry zrovna s Mr. Queen, ktery je osvěžující, vtipný a neotřelý.

Malá mořská víla (2023)

Achjo, proč nám tohle Disney dělá? Proč jsou tyhle předělávky nutné? Tento film je naprostá zbytečnost a především: ani není dobrý. Nejlepší věcí na celém filmu je nejspíš zpěv Halle Bailey, který je opravdu nádherný. Tím však bohužel končíme. Jakmile Halle začne hrát, je to velmi nepřesvědčivý výkon jako ostatně u úplně všech herců (ale Halle stále podává nejlepší výkon. Ucházející byla i Melissa McCarthy v roli Ursuly). Ještě víc mě ale rozčilovalo to obrovské množství tmavých scén, kdy člověk doslova nic neviděl. Má to být pohádka, ne horor. CGI je příšerné. A proč jsou Arieliny sestry každá snad úplně jiné rasy? Trochu to svádí k myšlence, že Triton nebyl své manželce zrovna věrný (ale ok, děti tohle asi řešit nebudou a pro ně především je to určeno). Nejvíc mě ale zklamal konec a porážka Ursuly. Všichni si určitě velmi dobře pamatujete, jak se Eric a Ariel navzájem zachránili - ona ho před utopením, on pak zabil Ursulu. No, to se tady nestane. Ariel bez jakýchkoliv námořnických zkušeností dokáže řídit loď a to dokonce v podobě mořské panny!! - na co teda potřebuje nohy? Asi to má být nějaká demonstrace ženské síly a feminismu, ale nedává to smysl a je to otravné. Mám pocit, že tvůrci filmu absolutně nepochopili, co bylo na animované verzi tak kouzelné a proč je pohádka tak krásná. Dětem se to nejspíš líbit bude a ani pro dospělé to nebude úplně utrpení. Trhák se však z toho nejspíš nestane. Dávám tři hvězdy, přičemž jedna je vyloženě jen za zpěv Halle.