• Krátkometrážní

Erik Viking (1989)

Není dobré přemlouvat Vikingy ke křtu na potápějící se lodi slovy, že pro křest musí pouze potopit či polít vodou. Sympatická komedie ze chladného severu s anglickým humorem, s laděním do fantasy.

Poslední bitva (1983)

Hezký postapokalyptycký film, s mnoha originálními nápady. Sice černobílé a skoro němé, ale okouzlující. Zajímalo by mne, kde Besson natáčel, protože skutečně to vypadalo jak ve starém Mostě, nebo ve čtvrti, která byla před demolicí.

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Hlašky jako "Na tragický život jsem já pes." nebo "To bude nějaká kapitální bejkovina." se staly legendami. Jeden za životních výkonu Heleny Ružíčkové. I když kvalitních hereckých výkonu je dost: Stanislav Zindulka, Tereza Brodská, Žaneta Fuchsková, Vladimír Javorský (jeho role Seppa je úplný protiklad Kyslíka ze Chlapců a chlapů) Zdeněk Řehoř, atd. atd. Výborný československý seriál a právem náleží mezi nej 200.

I na kamenech rostou stromy (1985)

Kdo má rád historické filmy s prvky romantismu, tak mohu tento film doporučit. Pokud máte v oblibě Vikingy nebo staré Slovany, tak můžete rovněž. Možná je nevýhodou dlouhá stopáž. Děkuji Galeniusovi, za připomenutí tohoto vcelku dávno viděného filmu. Možná by repríza neškodila.

Stříbrná kulka (1985)

Není nejlepší nápad radit farářovi, aby spáchal sebevraždu.

Nový kluk (2007)

Chudák irská paní učitelka. Chudák Joseph z Rwandy, to všech jeho útrapach se bude muset ještě věnovat dvě hodiny týdně irštině. Irové jsou vůbec zvlaštní. Nesnaší Brity a jejich uniformy jsou velmi podobné britským. Také asi jako jeden z mala národů vedou vyuku v cizím jazyce a na svůj "rodný" jazyk pohlíží v rámci vyuky jako na cizí. Nemám nic proti Irům, i když někdy mi jejich angličtina děla a asi i bude dělat problémy.

Vládcové Marsu (2009)

Nechci to říkat-myslím tedy psát, ale Asylum se mírně zlepšilo. Trochu to kazí pozemský začatek. Mars 160 to docela vyrovnáva. Ani nevím, který film tu chtěli kopírovat. Pokud Asylum "pouze" zkomolilo motiv z knížky E. R. Burroughse, tak to musí být dobrá knížka.

Poločas rozpadu Timofeje Berezina (2006)

Některé věci se mohou stát jen v zemi neomezených možností a podivných skutečností, a tou Rusko s baťuškou Borisem Jelcinem na stěně bylo. Některé náhody a nehody, jako by napsal sám život. Třeba co všechno se dá dělat s PU-239, když nevíte o co se jedna. Abych moc neprozrazoval, jedna se o tu věc se srolovanými bankovkami.

Vikingové z Brna (2009) (TV film)

Moc se mi styl tohoto dokumentu nelíbil.Martin Dušek neví o historii období, na kterou se skupina historického šermu Sigurd zaměřila, skoro nic nebo hodně málo. Popřípadě schvalně provokuje. Chudák polský ministr kultury.

Animáci (1993) (seriál)

Souhlasím s názorem, že je to tak trhlé až je to pěkné. Někdy i poučné. Pamatujete si třeba na Yakkův zeměpis, ještě s Československem a Jugoslávii? Pokud ne hledejte na youtube třeba.