• Krátkometrážní

Nová Země (2008)

Hezká 4rka nebo 3 s hvězdičkou, když tu na čsfd vlastně máme ruské známkové hodnocení. Konstantin Lavroněnko je pro hodně diváků hlavní lákadlem tohoto filmu. Mne to spíš zajímal film samotný a téma arktického vězení a přežívaní v něm. Nicméně uznávám, že Lavroněnkovi vězeňské film sednou a útěky taky.

Sindibád a Tygří oči (1977)

Fantasy jak má být. Triky sice na dnešní dobu primitivnější, ale pěkné. Příběh je silný. Pár much to má, ale i tak je to pěkné.

Kajínek (2010)

Bez ohledu na pravdivost nebo jiné skutečnosti případu dobře natočeno. Dobrý režírní debut Petra Jákla. Co se herců týka dobrý herecký výkon bratrů Dlouhých, Vilhemové a Lavroněnka.

Saltová (2010)

Angelina Jolie je asi hlavní lakadlo Salt, i kdy jí to v oděvu vz. 97 moc nesluší. Několik vlástně víc věci mi tam nesedí, ale nechci prozrazovat.

Čarodějův učeň (1977)

Toto je můj 200. komentář a píše se poměrně těžko, protože Čarodějův učeň je mých nejoblíbenějších filmech a přes všechny avatary, akční hrdiny, sličné sexbomby tam zůstane. A proč? Chce se mi napsat, koukněte se a pochopíte, ale přece jen něco málo napíšu. Čarodějův učeň alias Krabat je magická pohádka, která v době mého dětství i v dnes má prvky hororu. Není to škodu. Animace by se mohla zdát primitivní, ale kouzelné. Má rovněž silný a podmanivý příběh. Otfried Preussler a Karel Zeman byla dobrá tvůrčí dvojce, doplněná hlasem vypravěče Luďka Munzara, doprovázeným hlasem Jaroslava Moučky. Kdysi dávno, dávno se při sledování tohoto filmu strhla rychlá a silná bouře, která krásně dokreslila atmosféru tohoto filmu. Možná i proto je tento film mezi mými oblíbenými pro celkovou atmosféru. A to bude asi vše přátelé a čtenáři. Děkuji za pozornost.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Jan Werich dokáže bavit a hrát dlouho po smrti, jen díky svému hlasu a tvůrcům, kteří dokáží mám divákům tento umělecko-pohádkový zážitek zprostředkovat. Za to jim prostřednictvím svého hodnocení děkuji.

Drž hubu! (2003)

Mám rád francouzské komedie, i když ne všechny. Většinou, kdy vidím nějakou novější, tak mám obavy se na ní podívat. Ale duo Jean Reno a Gérard Depardieu nezklamalo naopak překvapilo.

Rudý škorpion (1988)

Kdyby v fiktivní Mombace nebyly nasazený spolu se Sověty a Kubánci Čechoslováci, tak by to mohli být i hezké 3. Jinak pěkný akční film s dobrým Doplhem Lundgrenem. Trochu mi to přípomína Rudé horko. Taky jde o film tak trochu sponzorovaný apartheidem.

Goro, bílý pes (1980) (seriál)

Nesmrtelný japonský psí seriál. Goro se vrací, bohužel ne na české a slovenské obrazovky.

Kung Fu Panda (2008)

Popularita černobílé Ailuropoda melanoleuca opět stoupá. Pěkně jsem se pobavil, možná i díky tomu, že můj BMI není příliš nízký!;-)