• Krátkometrážní

Xenogenesis (1978)

Zdálo se mi, že některé nápady Cameron uplatnil v Terminátorovi a Vetřelcích.

Podezřelý (1987)

Přijemné detektivní a soudní drama s půvabnou Cher a kvalitními hereckými výkony Liama Neesona a Dennise Quaida.

Soudruh Don Camillo (1965)

Sice staršího data, ale stale humorné. Některé scény v SSSR zajimavé, třeba v kukuřičném poli kdy jeden ze soudruhů hleda svého padlého bratra. A don Camillo se zastavá Sovětů - Rusů. I učení místního popa, jak se prosadit proti komunistickým starostům.

Miluj souseda svého (2005)

Silná jedná hvězda i když jistý slabší erotický náboj to má. Nevím proč Roy Scheider se rozhodl učinkovat cameem v tomto filmu. Ještě že vyrobce nebyl Asylum, to by to mohlo dopadnou hůře!;-)

Zoufalé ženy (2004)

Trochu mi to připomínalo Medvídka, ale tady vzhledem k několika faktorům líbilo více. Jak bylo řečeno ve filmu Petra, Anne a Michelle (Susanna Carlstedt) , ta především byly ve filmu kočky. Takže to byly minimálně tři faktory o které 6 points bylo lepší než Medvídek. Název 6 bodů by byl lepší český distribuční název zoufalé ženy.

Expendables: Postradatelní (2010)

Tak první csfd exkluzivní premiéra na kterou jsem se dostal. Scéna v kostele je pěkná a v komentářích mnohokrát vychvalovaná. Je to taky jeden z prvních filmů, který reaguje na somálské piráty. Moji oblíbenci Dolph Lundgren a Jason Statham dostali taky dost prostoru. Sice by to mělo být za 3, ale kvůli nostalgii dávám za 4.

Agora (2009)

5. 8. jsem chtěl jít na Kajínka, ale všimnul jsem si, že v Pardubicích v Cinestaru konečně začli davat Agoru a i když šla později, tak jsem rozdhodl jít na ní. Za prvé na Kajínka už bylo docela plno a pak mne trochu popostrčila sličná a milá prodavačka lístků(podle jménovky myslím Věrka). Alexandrie římského Egypta je vykreslené velmi pěkně jako město tří naboženství - pohanství, křestaňství a židovství. Z parabalanů by jsi klidně talibanci mohli brát inspiraci. Kupodivu Ammonius, jeden z jejich vůdců mi byl docela sympatický. Takový biskup Cyril asi je největším zloduchem. Je řidí z povzdalí a směruje dav. A nechce si pošpinit ruce. Další biskup Synesius je jen menším zlem, možná proto je oděn v bílem a Cyril v černém. Orestes je postava řeckého jména a vhodná i do řecké tragedie. Davus je přikladem zmanipulovaní a svědomí. A Hypatia, bez ní by tento film nebyl tím či by byl. Rachel Weisz to zahrala vytečně. Docela by mne zajimalo v kolika zemích se protestovalo a v kolika zemích byl tento film diskriminoval. Jsem rád, že jsem šel na Agoru a ne Kajínka. Děkuji sličné prodavačce lístků za popostrčení.

Varan vs. Kobra (2005) (TV film)

Hrozná blbost, jeden z malá kladů je Michael Paré. Je to taková blbost jako by to bylo z filmové společnosti Asylum a režiroval Uwe Bowl.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

V souboji s Vrahouny drtivý vítěz. Není to vůbec špatná oddechovka. Toma Cruise moc nemusím a tady nevadí. A dokonce je mi sympatický. Cameron Diaz role pěkně sedla.