• Krátkometrážní

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Četl jsem předlohu, tak se mi moc toto zpracovaní moc nelibí. Chybí tam zapletka s Lidicemi, zatčením gestapem na nádraží za kouknutí na hodinky, přemlouvaní kamaráda komunisty, aby mohl jít do věžení pro milionáře, chybí dítě hlavní postavy atd. Původně jsem chtěl dát 2 nakonec davám 3, ale slabé.

Slavnosti sněženek (1983)

Film, který potěší na duši. Menzel je v tomto případě kouzelník.

Dvojčata (1988)

Slušná Reitmanovská komedie s malým DDV a velkým AS.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Když se koukam Je třeba zabít Sekala, tak pochopím, proč jeden výraz pro levobočka je označením pro mizeru. Polští herci na hostovaní hrají dobře. Jiří Bartoška hraje faráře velmi přesvědčivě a nehraje vůbec špátně. A role pro Gustava Nezvala jako veterana stříbrného platná jen potěšila, stejně jako Vlastu Chamostovou. K ději filmu: je to jako takový western nebo eastern, cizinec zasahuje do zaležitostí místních, do kterých mu nic není. A povahy sedláků jsou furiantské. Zrovna těmto sedlákům bych i tu trochu kolektivizace přal.

Constantine (2005)

Keanu Reeves je v této roli vyborný. Další herci taky. Film je mystický. Ukazuje, že dobro je občas zlé a zlo občas dobré.

Dravci (1999)

Přípomína mi to takový ten příběh, co se vypraví v noci u ohně. Film jsem viděl "náhodou" pozdě v noci na HBO, ani jsem nevědel dlouho název.

Vracenky (1990)

Děti vidí svět jinýma očima. Dokažou být pro věc někdy zapalenější než dospělý. A tento film podobně jako film Malý zradce ukazuje dětský pohled na okolí, které se okolí nemusí vždy libit. Snad se tento přijemný černobílý film se pro nečernobílý pohled na svět nestal polozakázaným?

Souboj Titánů (1981)

Býť je i tady mytologie trochu upravaná, triky na dnešní dobu zastaralé, musím prohlasit, že tento film je velmi dobrý a kouzelný.

Uloupené Kosovo (2008) (TV film)

Trezorový film České televize. Je hodně prosrbský, ale v mnoha ohledech bohužel pravdivý. Upřímně si myslím, že Česká republika uznaním nezavislosti Kosova porušila rezoluci OSN č. 1244 a tím se provinila proti mezinárodnímu právu. Nocméně velmi nesouhlasím s nacionalistickými výlevy, co tu probíhají z obou stran. A musím uznát, že se jedna o velmi kontroverzní film.

Bobule (2008)

Podle komentářů rozporuplný film propagujicí víno, Jížní Moravu a léto. Byť nejsem z Jižní Moravy a jsem teméř abstinent, tak davam pozitivní hodnocení. Už za humor, Terezu Voříškovou a další herecké představitele.