Mariňák (2005)

Vždy keď vidím takýto film, premýšľam ako môžu vo vojnových podmienkach prežiť inteligentní ľudia a čo ich vedie k tomu, aby išli bojovať akože za svoju vlasť. (Severná Kórea, Vietnam, Afganistan, Irak....). S psychickými následkami sa totiž niektorí nevyrovnajú nikdy. A tak sa snažia aspoň odľahčiť podmienky, v ktorých musia žiť. Či už činmi, alebo dialógmi. "Nechal som ti tam dar, ani moc tuhý, ani riedky, tak akurát :D ." Z nášho stanu sme spravili jeden veľký cirkus, lebo v cirkuse sa nám nič nestane, vnútri cirkusu sa nás nikto nedotkne...

Robert et Robert (1978)

Táto nie celkom komédia sa mi páčila. Bol to skôr taký milý úsmevný film o potrebe porozumenia a lásky v živote každého z nás. A je celkom jedno, či ide o muža a ženu, alebo nakoniec dvoch mužov. Obaja Robertovia sú spolu úžasní, hoci ani sami ešte o svojej láske netušia a stále si hľadajú partnerku. Prečo asi, však ? Vo filme nie je nič vulgárne, všetko sa deje iba v náznakoch. Lelouch týmto filmom predbehol dobu a určite netušil, aký aktuálny bude aj o 50 rokov. 70%, takže slabšie 4*.

Nebe (2002)

Philipa spravila obrovskú chybu, keď chcela pomstiť manželovu smrť a pripravila nechtiac o život 4-och ľudí a prekladateľ Filippo ešte väčšiu, keď sa do nej zaľúbil a rozhodol sa jej nezištne pomôcť k úteku. Kate Blanchet a Giovanni Ribisi tvorili veľmi nesúrodý pár, avšak o to zaujímavejší. Film mi pripadal ako zložený z dvoch rôznych príbehov. Zvlášť druhá polovica veľmi pekne poeticky spracovaná, akoby sem ani nepatrila. Koniec je tiež zaujímavý, ako ho už aj názov evokuje. Nemusí sa však páčiť každému.

Umírající zvíře (2008)

Ben Kingsley a Penèlope Cruz, herecký koncert. Hlavne Ben, ten tu hral snáď sám seba, taký bol výborný.

Noční jízda (1972) (TV film)

Možno keby tam bolo viac drámy, ako road movie, by sa mi to páčilo viac. Noblesný Radek Brzobohatý mi do roly šoféra nákladiaku celkom nesedel.

Pěna dní (2013)

Keďže som nevedela do čoho idem, očakávala som romantickú drámu. Od prvého okamihu to však bolo niečo úplne iné a mňa to veľmi bavilo. 131 minút som sa nenudila a vždy znova som bola fascinovaná, čo ešte môže režiséra napadnúť. Audrey Tautou, Omar Sy a Romain Duris pôsobili spolu veľmi prirodzene. Netradičný no smutný príbeh a to zaujímavé spracovanie, rada by som to videla v kine .

Parfém: Příběh vraha (2006)

Kniha ma zaujala a bola som zvedavá na filmové spracovanie. Nakoniec som film nedopozerala. Tak dobre to bolo spracované, až mi z toho bolo nevoľno....

Obnažené město (1948)

Niekoľko dní zo života New Yorku a jedného kriminálneho oddelenia. Dnes už človek žasne nad vtedajšími postupmi vo vyšetrovaní a čuduje sa, že vôbec nejaký prípad aj uzavreli. Ak by išlo iba o to, tak by som tento film vôbec nepozerala, však detektívka ako detektívka. Tu však ide hlavne o mesto, jeho život, jeho ľudí, jeho zákutia, panorámy a neopakovateľnú atmosféru. A to sa v tomto filme cení najviac.

Lék pro Lorenza (1992)

Silný príbeh o dedičnej genetickej chorobe malého Lorenza. Adrenoleukodystrofia - ALD, sa môže objaviť vo veku 6-7 rokov a postupuje veľmi rýchlo. Objavuje sa u chlapcov, ženy sú nositeľkami chybného génu. Zatiaľ nie je liečiteľná, no dá sa spomaliť. A to hlavne vďaka neúnavným Lorenzovým rodičom, ktorí sa nevzdali, naštudovali si kvantá literatúry z odboru neurológie a chémie a objavili špeciálne upravený olej, ktorý spomaľuje rozklad myelínovych obalov nervových buniek v mozgu. Ich syn sa navzdory predpovediam lekárov dožil 30 rokov. Susan Sarandon A Nick Nolte ako milujúci rodičia boli úžasní. Lorenzov olej a Projekt myelín, ktorého sú zakladateľmi, existuje dodnes a pomáha chorým zlepšiť a predĺžiť život.

Vůně ženy (1992)

Jedna z mála rolí, kde Ale Pacino nehrá mafiána, alebo zločinca . A v úlohe zatrpknutého slepého plukovníka je vynikajúci. Začínajúci Chris O'Donnell - veľmi roztomilý. Tiež mu tá úloha sadla. O jednu hviezdičku menej, má na svedomí ten americký pátos na záver.

Časové pásmo bylo změněno