Muž s kinoaparátem (1929)

Ve druhé půli příliš rychlé, na mě moc velký "kolotoč", takto za 4*

Nelítostný souboj (1995)

Soukromý život nebo džob? Lidé něčím opravdu posedlí si jsou v lecčems podobní. A rozumí si. Nejinak je tomu zde. Pakliže ale stojí na opačné straně zákona a svůj džob dělají poctivě, přátelé v pravém smyslu slova z nich nikdy být nemohou. Krásný film-kniha, který by v pohodě vydal na seriál.

Pád do ticha (2003)

První věta od POMA vystihuje přesně i moje pocity! Nelozím a na ledu teprv ne. O nástrahách letních i zimních hor však myslím něco vím. Na nějakém lezeckém webu jsem četl, jak se při tomto filmu divák nudil. To absolutně nechápu. Já skoro nedýchal a celou dobu visel očima na monitoru. Takhle vypadá Vůle k životu! Forma hraného dokumentu mi nevadila vůbec. Pro mě jednoznačných 5*

Rallye smrti (2008)

Drsné, drsné, drsné až komické. V sedmnácti bych neváhal s 5* !!! Mix Shawshanku, Mad Maxu dvojky a benhurovského závodu kvadrig. Kamery pro televizní přenosy by musely mít i ve vozech, jinak by v reálu přítomnost něžného pohlaví byla celkem zbytečná. Dávám 80% (jedna * za "křižník")

Sunshine (2007)

Pominu-li absurdní myšlenku samotného zapalování vyhasínajícího Slunce (co se bude zapalovat, když dochází palivo??) pak výprava jednoznačně áčková, scénář ovšem jednoznačně béčkový, epizodický. Úvodní "vysvětlovací" řeči měly být uvedeny již v titulcích. Podle řady scén to pak vypadalo, že je posádka na lodi teprve dva týdny a ne celý jeden rok. Chyby některých členů (Trey) mi při takovém podniku přišly hodně školácké (co technické pojistky?). Zvedl bych průměrný věk astronautů, ubral akce a škrtl jednu "osvícenou" postavu. Film měl být minimálně o půl hodiny delší. Jinak skvělé efekty, pěkné záběry a originální nápad. (viz komentáře: monolog, Marigold, Madison, Dan9K)

Sabrina (1954)

Mám rád atmosféru - filmy - té doby, Hepburnovou i Bogarta. S hodnocením tedy nebyl problém ! ("Šťastně zamilovaná žena soufflé spálí. Žena zamilovaná nešťastně zapomene zapnout troubu...")

Na ostří nože (1997)

Nádherná příroda kanadských skalistých hor (nikoli Aljašky, jak zde někteří chybně uvádějí) se strhujícím příběhem! Ve filmu můžeme několikrát spatřit fotogenickou pyramidu Mt. Assiniboine čili "kanadský Matterhorn".

Zelená míle (1999)

No, v reálnu dozorci jistě tak útlocitní nebyli (Jingles)...rovněž nebýt oněch efektů kolem Johna, hodnotil bych jinak. Shlédnuto nicméně takřka bez dechu.

Koyaanisqatsi (1982)

Ano, nazíráno takto opravdu vedeme "šílený", "nepokojný" nebo taky "nevyvážený život" (překlad názvu filmu) a honíme se v tom našem "civilizovaném" světě za prchavým ničím (zpropadená reklama). Tento dokument mě však neoslovil a měl jsem opravdu velký problém se dodívat.