Medená veža (1970)

Skvělé obsazení, naše krásné hory (a Emília), poněkud méně uvěřitelný příběh... Podle záběrů se natáčelo někde pod Baraním sedlem (opakovaně od chaty vidíme oblý Slavkovský štít, Gerlach, dole pak Spišské plesá, na druhou stranu - za filmovou Medenou vežou - pak Belanky). Zajímalo by mě, jestli v té oblasti někdy opravdu existovala chata (?)

Fontána (2006)

Na rovinu: tento rádobyduchovní film mne dost zklamal. Taková jakási směs křesťanství a budhismu (new age?), historické romance a sci-fi dramatu. Řada kýčovitých scén. Možná kdybych byl zamilovanou holkou někde mezi 13-15 lety a zrovna sám doma o sobotním propršeném dopoledni, neváhal bych s 5* Takhle kolem 3. Za "tapety na plochu", hudbu a Jackmana. Napohled lákává skořicová čokoláda v zlatostříbrném staniolu, ochutnáte a čekáte co bude... Tváří se to hluboce, je to mělké. Komentáře: Tetsuo, Kulmon, EdaS... P.S. vyholený Hugh v bublině mi silně přiomínal mého švagra.

Hledá se Nemo (2003)

Viděl jsem film třikrát a líbí se mi čím dál MÍŇ. No jo, je to promyšlené, animačně brilantní, barvité, pozitivní... Právě. Strašně rychlé, přebarvené, ukecané... Postava Doris mi už lezla na nervy. Jsem holt Čech, ne Američan. Ať žije Rumcajs!