Zkrat (2011)

Steven Seagal v sukních.

Přestávka (1997) (seriál)

Máte školní děti odrostlé večerníčkům, a přitom malé na seriál Simpsonovi? Potom přesně toto je seriál pro ně.

Futurama (1999) (seriál)

Hodnotím po shlédnutí první série. Je to tak na 75%. Vzhledem k mé oblibě sci-fi obecně, reminiscencím na Ládínka a sexy laracrofťácké kyklopce dávám 4*.

Hledá se Dory (2016)

Hodnotím lépe jak "první díl". Prostě se mi to po všech stránkách líbilo více. Spousta "dospělých" fórků. Logický a zábavný děj, nečekaný akční závěr. Už se těším na "Hledá se rejnok".

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Jedna hvězda za Rychlého. Jinak trapas a urážka hvězd pěveckého nebe (Pavarotti, Elton John, Mercury, Žbirka.. to snad nemyslíte vážně?! )

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu (2015)

Velice vtipný, milý a nevtíravý animovaný filmeček. Optimální mix komična, romantiky a akce. Pokud chcete vzít děti školou povinné na "něco" do kina, tak zapomeňte na Dobu ledovou 5 a Kung Fu Pandu 3 a běžte na Snoopyho!

Balada o Narajamě (1983)

Lidi z hor vždycky a všude brali život jinak, byli tvrdí, pracovali, aby vůbec přežili a nenaříkali. Bolest je součástí života. Do japonských hor se zatím jezuita s hobojem nedostal a tudíž tu vše, řízeno horskými božstvy, běží jako před staletími. Úrody je málo, kdo krade nebo je příliš starý nemá šanci. Východoasijská civilizace je prostě jiná! Trochu mi to připomnělo nebeské pohřby Tibeťanů; viz Himaláj - Karavana (1999) i korejský snímek Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003). A taky slovenskou osadu Podšíp (no jo, vůbec si nevzpomínám, že bych tam někde viděl nějaké hroby :)

Cesta (2009)

Tento film už nechci nikdy vidět! Jedním slovem deprese až - skoro - do konce. Jinak je to film více než dobrý. Pokud tedy máte pocit, že se pořád smějete a máte trvale optimistickou náladu a potřebujete sprchu, jděte do toho.

Vítejte u Ch'tisů (2008)

Zkraje mi to jejich "ššš..ššš..ďinďo, ééé-e?" lezlo na nervy (komedie postavená na ušišlaném severofrancouzském dialektu, pch..) a dal jsem pauzu. Pauza ale nebyla vůbec dlouhá, protože něco mi říkalo, že to bude jinak. A taky bylo. A více než dobře! Sympatičtí herci, sympatický děj, z filmu prostě sálá pohoda.

Snowboarďáci (2004)

Ty krávo, dáme za 3*! Musím uznat, že jsem se smál tolikrát, jako už u žádného filmu dlouho ne. Jsem ani nečekal, ty vole. Tady se na nějaké herecké výkony nebo propracovaný děj nehraje. A ty děsné prostřihy slunečno - zataženo.. Hudba a vůbec celý tenhle styl včetně freeride hoblování mladého porostu taky určitě není moje kafe. Ale holky pěkné, gagy dobré, stejně tak zasněžené hory pod modrou oblohou.. Prostě pohoda, prdel. Hned bych vyrazil s běžkama někam na chalupu!