Idol - Úsvit (2023) (epizoda)

Wau. Počas prvých dvoch epizód mi Abel Tesfaye neprišiel až tak zlý ako väčšine divákov, no scény v tejto epizóde kde zastrašuje iné postavy sú čisto komické. Nie je v nich žiadne napätie, Abel hovorí a vyzerá úplne rovnako ako keď robí čokoľvek iné a dokonale to doplňuje postava Leia (Rachel Sennott) ktorá je z toho krátkeho mantáka s copíkom celá vystrašená. Leia samotná je tak trápna postava a urážka Rachel Sennott. Načo plytvať dobrou herečkou na tak plochú a jednodimenzionálnu postavu? Hank Azaria zachraňuje túto epizódu vzhľadom k tomu že Hari Nef v nej nie je.

Idol - Dvojitá fantazie (2023) (epizoda) odpad!

Menej než 5 minút Hari Nef si ani iné hodnotenie nezaslúži...

Prehistorická planeta (2022) (seriál)

Prehistorická planéta musí byť pre mňa snáď najväčšie sklamanie od Putovania s Dinosaurami vo filme. Celý projekt je nezaujímavý a priemerný. Samotný názov sa nijak neodlišuje od ostatných dokumentov, raz som si ho pomýlil s Planétou Dinosaurov z 2011. Podobným problémom trpia názvy epizód- Oceány. To je všetko? Žiadne prídavné meno alebo trochu farebnejší výraz pre oceán? Pre porovnanie: epizóda Putovania s Dinosaurami ktorá sa odohráva v mori sa volá Kruté More/ Cruel Sea. Keby si mám vybrať na základe názvu tak si určite pozriem Putovanie s Dinosaurami. To má aj oveľa lepšiu štruktúru jednotlivých epizód ktoré rámuje jedná línia, v Krutom Mori je to Ophthalmosaurus. Planéta Dinosaurov medzitým skáče ako hyperaktívne decko ktoré nevie čo vám má ukázať ako prvé a tak vám ukáže niektoré veci aspoň tak štyri razy. Ako napríklad Mosasaura. Neviem či niekto v tíme má na to zviera fetiš ale v priebehu dvoch sérií sa to objavuje snáď najčastejšie. Keby som mal brať informácie o ére dinosaurov len z tohto tak by som si myslel že nič iné v mori ani nelovilo. Tento dokument ani neinformuje o tom kedy sa odohráva! Je ale očividné že sa sústreďuje hlavne na Kriedu. Trias a Jura asi nie sú pre tvorcov dosť dobré... Pestrosť druhov čo sa tu objavujú je slabá, viacero z nich už bolo v iných dokumentoch od BBC a tým nemyslím tradičné hviezdy ako Tyrannosaurus a Mososaurus, aj viac bizarné zvieratá ako Hatzegopteryx a Xiphactinus sa tu opakujú a ešte k tomu v rovnakej situácii. Dokument ani nevyzerá príliš dobre- dinosaury stále v niektorých scénach "vyskakujú" z obrazu a pri blízkych záberoch dobre vidieť že ide o počítačové efekty. Kiežby tu len bola cesta kombinácie praktických a počítačových efektov a kiežby to už niekto urobil pred 24 rokmi... Jaj vlastne to by asi museli zaplatiť umelcov ktorí sú v odboroch a nie iba zodrať nejaký VFX house. Čerešnička na torte je Zimmerov soundtrack, ako väčšina jeho práce po 2000 je  nudný a predvídateľný, špeciálne v porovnaní s Benom Bartlettom.

Angelika a sultán (1968)

Tento a prvý diel nenapraviteľne poškodil moju myseľ a ja za to ďakujem.

The Last of Us - Hledej světlo (2023) (epizoda)

Silný záver, Druckmann a Mazin z dobrého dôvodu zmenšili objem násilia, záverečná "akčná" scéna má vďaka tomu oveľa silnejší dopad. Úprimne nemám ani čo moc povedať je to remeselne krásne urobené, svet tLoU má svoje čaro a príbeh je silný. Rozhodne odporúčam, už len kvôli Pedrovi a Belle.  Tak a je tu koniec prvej série, čas hibernovať rok kým dostaneme prvú časť druhej hry kde bude moja lojalita k ockovi Joelovi otestovaná kráľovnou Abby. Stane sa zo SeraphinE haterka druhej hry?? Uvidíme nabudúce.  P.S. Ashley Johnson ako Anna tvorí veľmi bizarný meta komentár k postave Ellie.

The Mandalorian - Kapitola 18: Doly na Mandaloru (2023) (epizoda)

Kapitola 18: Expozícia... slabé neľudské dialógy, každá postava iba vysvetľuje čo sa deje, čo sa stalo a čo sa bude diať Groguovi, čo vzhľadom k tomu že nehovorí je dosť nudné. Vizuálna stránka absolútne priemerná, zo zničenej planéty vidíme iba tmavú šmuhu. Choreografia je tiež slabá, zle čitateľná a repetetívna. Hudobný doprovod buď neexistuje alebo je tak priemerný že si ho ani nevšimnete. Seriál stále pokračuje v cameo baráži ktorá už nevyznieva ako úbohá návnada ale skôr ako súčasť príbehu. Dodnes nechápem atraktivitu tohto seriálu s výnimkou pozerania to pre maminku Katee Sackhoff a ocka Pedrita.

NieR:Automata Ver1.1a - Mave[R]ick (2023) (epizoda)

Návrat najsilnejšieho femboya na obrazovky... Od hry už sa seriál odpútava vo veľkom a dobrým spôsobom. Prepojenie hudby od tria Hoaši, Okabe, Takahaši je dokonalé. Bábkové divadlá na konci sú stále lepšie a lepšie. P.S. mommy Kainé v anime podobe

Velká přehrada (1942) odpad!

Miesto pozerania tejto antisemitskej šarády si môžete pustiť 5 epizód Neon Genesis Evangelion, prvú epizódu Last of Us, Spievanie v Daždi, Tretieho Muža alebo Grandhotel Budapešť, 464 krát si pustiť First Love/Late Spring od Mitski... v podstate čokoľvek iné.

The Last of Us - Napospas (2023) (epizoda)

Nechápem prirovnania k tretej epizóde vzhľadom k tomu že v polovici tejto nastáva geniálny žánrový obrat k hororu kvôli ktorému som bez dvoch hodín spánku. Využitie divákovej znalosti z predchádzajúcich epizód skombinované s veľmi hravým rozsahom vedenia ktoré neskutočne buduje napätie. Ramsey sú výborní ako vždy a tu dávajú asi najlepší výkon ktorým sa krásne komunikuje vnútorná melanchólia hanblivého tínedžera.  Trochu mimo, recenzie "expertov" sú zase hnus, nič o dieli nehovoria a argument "Však sa nič nestalo1!!11!!1!1!" je už tak zbytočný. Ak chceš aby sa stále niečo dialo prečítaj si anotáciu.