The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Haló pan Mazin? Mám tu pre vás hovor z Based department. Ako si mohol dovoliť ma rozplakať nad príbehom libertariána?? Ale vážne, skvelý diel ktorý neuveriteľne vrství tento postapokalyptický svet. Ramsey a Pascal hrajú konzistentne na výbornú. Hostia Offerman a Bertlett však kradnú epizódu pre seba. Sú perfektne obsadení, kde práve len tým ako vyzerajú spolu s ich hereckými výkonmi dokážu podať toho toľko o životoch ich postáv za tak krátky čas. Prekrásne opakovania motívov rozplačú spolu s precíznou hudbou aj najväčšieho aromantika...  Keď tu vidím tie komenty od všetkých tých trápnych straggotov tak musím rešpektovať Mazina a Druckmanna ešte viac. Urobiť krásnu romancu a ešte aj nasrať urevaných bigotov? SLAY KINGS!!!

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Španielsky kartel vs. Britská rodinná mafia vs. Americký cukrársky konglomerát vo filme.  Kasting aj vizuál je skvelý, (špeciálne Florence Pugh a Ray Winstone) príbeh zaostáva, aj preto že Kocúr je podľa mňa dosť nezaujímavá postava a práve on má najviac priestoru. Práve postava Goldie bola zaujímavejšia lebo jej konflikt a túžby sú počas filmu nejasné, avšak akonáhle ich film rozvinie sú očividné a zároveň nenaplňujúce. Svet Shreka bol vždy úžasný v tom ako dokázal odprezentovať obyčajné problémy postáv veľmi efektívne, ale príbeh Goldie zostane iba smutnou výnimkou... Dodatok- tento film má tak otravných fanúšikov ktorý úplne nadhodnocujú všetky aspekty tohto filmu, hviezdička dole len kvôli nim.

NieR:Automata Ver1.1a - Or Not to [B]e (2023) (epizoda)

Rôzne malé zmeny oproti pôvodnému materiálu, niektoré zaujímavé, niektoré vytvárajú otázky ohľadom toho ako sa prenesie štruktúra hry a tematické motívy do seriálu.  Bábkový koniec je perfektný.

Na nože: Glass Onion (2022)

myslím si že nie je náhoda že najhlúpejšia postava tam trepe o tom že John Frusciante je srdcom RHCP.

300: Bitva u Thermopyl (2006) odpad!

Sám nemám nič proti nedodržiavaniu historickej presnosti- je mi jedno či si film vymyslí že Leonidas trpel explozívnou hnačkou ale vadí mi ak je, ako to skvelo poukázal Atun-Shei Films, neautentický (môj voľný preklad).  300 zneužíva Antické Grécko a Spartu ako estetiku bez toho aby ju ukázal s jej temnými zákutiami. Spartskí otrokári tu sú vyobrazení ako hrdinovia, ktorí zachraňujú svet pred queer ázijskými Peržanmi. V porovnaní s nuansami ktoré prezentujú filmy Ridleyho Scotta ako napríklad Gladiátor ktorý Rím ukazuje ako prehnitú, barbarskú autokraciu alebo Kráľovstvo Nebeské ktoré demonštruje náboženský fanatizmus ktorý viedol k masakrom. V 300 je inštitučná vražda zotročených ľudí ktorú spartský štát zaviedol, je vyobrazená ako súboj s vlkom, v ktorom sa Sparťan bráni(!). Bastardizácia histórie a urážka ľudí ktorí trpeli pod Spartskou tyraniou.

Muž z oceli (2013)

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Jeden z najhorších príbehov a soundtrackov skombinovaný s jednou z najlepších výprav

Nikdo (2021)

2 roky potom čo séria John Wick spáchala naratívnu samovraždu prichádza Nobody. Film na ktorý mal Wick nepochybne veľký vplyv- zápletky sa veľmi podobajú, Hutch je zo začiatku iba variácia na Wicka. Nobody sa však chytro oddeľuje v detailoch- humor je ostrejší, výsmešnejší; akcia je špinavšia a menej monotónna; príbeh je napínavejší, v stávke je pre Hutcha oveľa viac než pre Wicka; kompozícia záberov a využitie licencovanej hudby je hravé. Príbeh filmu je podaný skvelým spôsobom hlavne vďaka dokonalému tempu, výborne využitými elipsami. Herci sú výborní, Odenkirk zase preukazuje svoj nesmierny talent (ktorý si odmieta priznať, mimochodom prečo tu vyzerá ako Daniel Plainview?), Alexej Serbjakov sa vyžíva vo svojej roli, už dlho som nevidel záporáka ktorý tak miloval že je záporák. Toto však neplatí len pre neho Hutch aj jeho otec- MILUJÚ to čo robia. V porovnaní s monotónnym Wickom, kde každá postava sa tvári tak dôležito že to prechádza do výrazov nudy a večne spravodlivých "musím to robiť" hrdinoch súčasných akčných filmov (ehm ehm snáď každý komiksový film) je toto vítaná zmena. Dodatočne- Najšuller skvele narúša nudnú ustálenú hollywoodsku akciu mixovaním rôznych inšpirácii- záverečných 20 minút sa môže človek len diviť kde na to všetko prišli.

Rick a Morty - Omortěná VesMeta (2022) (epizoda) odpad!

Na prvý raz všetky tieto vtipy o odmietaní kontinuity (ktorú aj tak aspoň raz sa sezónu dodržia a rozšíria) boli vtipné. Ale keď sa z toho stáva neustále opakovaný gag ktorý nemá v sebe nič viac než samostatná epizóda good1!! viac epizódový naratív bad!!!! tak už sa z toho vytráca ten šarm a stáva sa z toho iba pravidelný sezónny nárek od scenáristov. To oslavovanie Campbella si mohli fakt odpustiť, to že na nich zakričí "communist jews" nevystihuje aké prasa ten chlap bol. Navyše už ma dosť začína štvať to neustále opakovanie soundtracku, špeciálne v akčných scénach.