• Fantasy

Modrooký samuraj - Podivnosti (2023) (epizoda)

Tohle mě bavilo, konečně pořádné zápletky, zvraty, zajímavé prostředí, a seriál si drží tu svou dekadenci, ta mě na tom baví asi nejvíce. Nechutná atmosféra nevěstince je protkaná půvabnými a vzdělanými kurtizánami. Takový krásný jin a jang uzavírá za mě zatím nejlepší díl série.

Top Gun: Maverick (2022)

America at its finest. Akorát že vůbec. Představte si partičku opálených Kenů, dejte jim pořádný motorkářský brejle, harley, a všechno to zalijte sluncem. Divný to začíná být ve chvíli, kdy z toho děláte akčňák a srát mě to začíná ve chvíli, kdy každou druhou repliku proložíte nějakým klišé. Film jako dělanej podle blueprintu hollywoodu, který u lidí prostě funguje, tak na co ho měnit. Průměrný je tu bohužel i legendární Hans Zimmer. Nakonec to ale není tak špatné, já se nenudil, pořádně mě tam sral asi jen Honda, který je stejně jen komparz a v druhé půlce jsem se dokonce bavil a možná i trochu dojal.

Samotáři (2000)

Tak si to pojďme shrnout. Jeden z nejlepších českých filmů, co se čisté filmařiny týče, který jsem kdy viděl (nutno podotknout, že v českých filmech mám mezery). To množství úžasných "obrázků", které film ve svých scénách vytváří je pro mě na naše poměry unikátní. U každého třetího záběru jsem si říkal "wow". Ať už jde o lokality, oblečení, barevnou paletu a hlavně i samotné kompozice. Tohle dělal někdo, kdo má na to sakra oko. Přidejte k tomu absolutně luxusní soundtrack a co je nejdůležitější, úžasně vykreslené postavy a charaktery. No a pak bohužel přichází ty mínusy, kvůli kterým jsem hvězdičku musel ubrat. Mně tu chybí emoce. Ani jednou jsem se z žádnou z postav moc neztotožnil a jejich situace mě tolik nedojímala. Jediná scéna, u které jsem pocítil lítost, byla finální scéna s Japoncema u stolu. Chybělo mi tu výraznější rozuzlení, posun postav, třešnička na dortu, ale my vlastně téměř končíme tam, kde jsme začali. Český klenot, který klidně na těch 5* má a stojí za vaše zhlédnutí. Kdo tohle neviděl, nemůže tvrdit, že má rád českou kinematografii.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Kvalitní příběh vyprávěný tou nejlepší animací, kterou jsem za poslední roky viděl. Film je protkaný kvalitním humorem, který mě ale bohužel nerozesmál tolik, jako kousky "Na vlásku" nebo "Není král jako král". Stejně se ale budete bavit od začátku dokonce. Já bych možná ubral i těch hudebních vystoupení.

Korunní princ (2015) (TV film)

Recenze uživatele necrotongue dokonale vystihuje moje pocity z tohoto kousku. Není to nic světoborného a čtyři hvězdičky jsou možná moc, ale já se prostě od začátku bavil a smál a byl zvědavý kam děj bude směřovat. Výborná česká pohádka.

Temný rytíř (2008)

Co napsat no? Asi jen pro mě nejvíce nepochopené umístění v oblíbenosti filmů. Další za mě totálně overrated Nolanovina, která občas vlastně nudí, zdá se trochu rozpačitá, a co je nejhorší, možná i trapná. Zároveň je ten příběh něčím samozřejmě chytlavý a Joker je jedna z nejlépe ztvárněných postav, co jsem snad viděl, ale stejně mě akce nudí, batman mi přijde v pohybech nějaký ztuhlý a celý film je jen soutěž o to kdo vypustí z úst více nepřirozeně podané klišé. Vede za mě Rachel, která je snad ještě horší, než ta první. Nejde popřít neskutečné efekty jako vybuchlá nemocnice(?? úlet) a nádherné záběry na Gotham. Pro mě lehký filmařský nadprůměr.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Tohle jsou ty případy, kdy bych prostě potřeboval na hodnocení alespoň 10 stupňů naší škály, a rozhodnout se tady mezi 3 a 4 hvězdami je těžké. Co Hunger Games vyhráli s castem, pro mě do té doby neznámého Toma Blytha, který mě velmi příjemně překvapil, to podělali s obsazením Rachel Zegler, která je otravná už mimo filmové plátno. V jednu chvíli jsem byl u filmu na kraji křesla a užíval si celkem krvelačnou akci a o pár minut později se do křesla choulím a zakrývám si obličej před nechutným cringem v podobě rádoby romantických scén, které Rachel prostě nežeru. Mimo to prokládat tenhle svět hudbou s prvky country je pro mě asi jako udělat zmrzlinový pohár s kousky klobásy, prostě mi to tam nějak nesedí. U filmu jsem se každopádně nenudil a budu doufat, že další díl dosáhne na 4 hvězdy. Co mi k nim chybí, je pro mě hustá a nepříjemná atmosféra z jedničky a pořádná ženská protagonistka, Rachel nemá v Hollywoodu co dělat a tohle bylo trochu přeslazené.

Napoleon (2023)

Tady si prostě Ridley bohužel ukousl velké sousto. Do dvou hodin příběh, který by zasloužil 3 filmy, nenarvete a tady to jde znát. Spousta nedotažených linií, plytké vedlejší postavy a celkem neuspokojivý konec. Naštěstí se tohle mistr akce snaží úspěšně zamaskovat neuvěřitelnými bitvami, skvělým obsazením a přitažlivou romantickou linkou, takže se u filmu nejspíše nudit nebudete.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Tenhle film nedělá nic špatně, ale pro mě bohužel nedělá ani nic vyloženě nadprůměrně. Ta romance je pěkná, příběh mě baví, ale na 4 hvězdičky bych se asi potřeboval trochu více nasmát a o něco více se i dojmout, ani jedno u toho filmu nepřišlo a tak pro mě spadá do lehkého nadprůměru typických hollywoodských teenage filmů, se kterými se na pomezí tisíciletí roztrhl pytel.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Pojďme společně na příjemnou dovolenou do Itálie, která slouží jako dokonalá antireklama na lži. Na místě s námi bude naprosto bezchybný, charismatický Jude Law, který tady zandává jeden z nejlepších výkonů, co jsem za poslední dobu viděl, potkáme taky zakomplexované klíště v podání Matta Damona, ale stejně všichni na tuto výpravu vyrážíme kvůli těm příjemným vlnkám Jadranu, které se postupně mění v dramatickou bouři, ze které vám bude akorát tak zle, a to myslím v dobrém, pokud to tak vůbec lze říct. Já jsem si tuto dovolenou také užil především kvůli dvěma nádherným společnicím Gwyneth Paltrow a Cate Blanchett. Prostě další dokonalý kousek z konce devadesátek. Tenhle přelom století a tisíciletí je pro mě zkrátka nejvíce plodný na kvalitní filmy.