• Fantasy

Sexuální výchova - Epizoda 6 (2023) (epizoda)

Opět krásný díl, který tahá scénář, ale trochu pokulhává režie, hned jsem se chtěl kouknout, zda tento díl měl na starost někdo jiný, než ty předešlé a je tomu tak. I tak slušných 85%, příští díl by už měl vést k některým rozuzlením, jinak se bojím, že nás tvůrci budou napínat zbytečně dlouho.

Sexuální výchova - Epizoda 5 (2023) (epizoda)

Slabých 5 hvězdiček, silných 4. Opět prožívám každou scénu jako malý kluk, ale to, jak to Otis dokáže posrat mi zaprvé přijde nereálné a zadruhé otravné. Ale opět skvělé nahlédnutí do problémů mladých dospělých ale i starší generace, se kterými se potýkal každý z nás.

Sexuální výchova - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

Emotional rollercoaster. Skvěle napsané uvěřitelné postavy. Jestli se netflixu něco daří, tak je to výběr herců snad i do té nejmenší role s jednou replikou a to především v Stranger Things, ale hlavně tady v Sex Education. 5/5

Pýcha a předsudek (2005)

Ano tady se jedná o dokonalé dílo, scénář je unikátní, dialogy šlapou jako hodinky, vizuál je nádherný a autentický, co mě uchvátilo snad nejvíce je dokonalá a nápaditá kamera, ale stejně mi něco chybělo k tomu, abych dal pět hvězdiček, ale je to za mě určitě silných 80%. S tímto filmem prostě neuděláte chybu, tohle musí bavit každého, kdo má alespoň trochu rád chytré a kvalitní filmy. U málokterého filmu se cítím tak, jako bych sledoval zfilmovanou knihu (což myslím v dobrém), ale tady jsem to cítil a v tom je pro mě tento kousek unikátní. Scéna z bálu, která je točená na jeden zátah a prostřídá několik mini příběhů, je pro mě doteď jednou z nejoblíbenějších filmových scén vůbec.

Zaklínač (2019) (seriál)

Já si nemůžu pomoct, ale to nevidíte ty plytké rozhovory, které vyčerpávají snad všechna dialogová klišé, které existují? A tady se ani nedá vymlouvat na to, že to zpracovává Netflix, protože i taková teenagerská "blbost" jako je Sexuální výchova (seriál) (2019) má lepší scénář, než tohle. To ani nemluvím o otřesném obsazení a zneuctění knižní předlohy, zvládl jsem to do začátku druhé série a více času ztrácet nehodlám. Pokud milujete hry a nebo dokonce knihy, tohle nebude pro vás. Pokud hledáte nějaký průměrný Netflix seriál na nedělní večery, tak vás to možná kvůli výbornému Cavillovi a zábavnému Marigoldovi chytne.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Tohle je a navždy bude moje největší srdcovka, od začátku do konce se nenudíte. Film střídá krása vedle nádhery. Ocitnete se v jiném světě plném elfů, skřetů a hobitů, který vás vcucne a nepustí další 3 hodiny možná i další dny, a nebo jako mě, i několik let. Tento svět vlastně ale není tak daleko tomu našemu, protože tu Jackson úžasně pracuje s reálnými lokacemi a ty nejsou zastíněny tunou špatného CGI, naopak tu CGI pracuje nádherně v souznění s reálnou kamerou. Pán prstenů mě prostě vždy vtáhne, mám u něj husinu a to i přes to, že jsem ho viděl už minimálně dvacetkrát. Jde prostě o dokonalé audiovizuální dílo, které už těžko něco překoná, je vzácnost, že se tady sešla dokonalá režie s precizní kamerou, kouzelnou hudbou a dnes už legendárním obsazením. A to hlavně nezapomínejme na to, že se jedná o zpracování jednoho z nejlepších a nejklasičtějších příběhů boje Dobra a Zla. Tohle je příběh přátelství, lásky a odhodlání a je to jedno z nejkrásnějších dobrodružství, které zažijete.

Batman začíná (2005)

Ocitneme se někde v asijském vězení, najednou jsme mezi ninjama a vykládáme si o pozici ohnivého tygra a horského geparda a celé je to protkáno nudnými rozhovory plných klišé. K tomu přidejte nemastnou neslanou přítelkyni od batmana a docela průměrný výkon Balea. Záporáci se nám střídají jako na běžícím páse a vlastně mě opět, jak to u Nolana občas mám, většina postav kromě skvělého Cilliana a Michaela Cainea nebaví. Naštěstí je to vše zpracováno s hezkým vizuálem a film má i světlá místa, ale i tak se pro mě jedná o průměrný akčnák s podprůměrnou akcí.