Kráska v nesnázích (2006)

3,5*/5 ...Po prúsere menom Horem Pádem som nečakal nič a možno preto som príjemne prekvapený. Hřebejkovo a Jarchovského neustále omieľanie sociálnych a vzťahových tém je zdá sa nevyčerpateľné a ich trademark je tam poriadne cítiť. Našťastie tentokrát to má všetko zmysel a psychológia postáv je naozaj pekne prepracovaná. Btw Jiří Schmitzer bol božský, absolútne zaslúžený Český Lev!!!!:)

Fontána (2006)

Prekrásna a geniálna formálna stránka, neskutočná režisérska invencia a cítenie (snáď ešte lepšie ako Gondryho Náuka o Snoch) a pochybujem, že v roku 2006 vznikol film , ktorý by ma po tejto stránke viac dostal a nadchol. Skrátka vizuálny orgazmus podporený nádherným zvukovým podmazom a úžasným Hughom Jackmanom, ktorý sa pomaly ale isto stáva mojim obľúbencom. Plný počet nedám len preto, že tá filozofická a obsahová stránka mohla byť prepracovanejšia (videl som film len raz!) a hoci myšlienku to má "skvostne-jednoduchú", zdalo sa mi to mierne nedotiahnuté na úkor vizuálnej stránky. Ja som presvedčený, že na druhy pokus to plný počet bude!!!

Jsem sexuální maniak (2005)

Introspektívne, originálne, neskutočne úprimné a pútavo spracované. I am a Sex Addict nie je len zaujímavý filmový (dokumentárny?:) počin, ale zároveň autorova katarzia a forma "autoterapie". Len s tým Woodym už "nežartujte", sú tam možno nejaké minimalistické prvky, ktoré ho môžu evokovať, ale inak je celé niekde inde.

Velká iluze (1937)

Na svoju dobu neskutočná pecka! Pekne vykreslené charaktery postáv a neštandartná dejová línia, primiešaná trocha vtipu, filozofie a životných právd skrytých v perfektných dialógoch vojenských hodnostárov. Renoir stvoril nadčasové dielko, ktoré aj v dnešných časoch nevyzerá len ako dobový artefakt, čo sa o drvivej väčšine filmov 30.rokov povedať nedá.

Oktoberfest (2006)

Je to tak hovadské, až som sa za hlavu chytal, ale smiechu som sa neubránil...Na zdravie!!!

Nebezpečný vlak (1999) (TV film) odpad!

Akčný superhrdina Urich, tučnejší než Seagal, je jedinou nádejou 200 ľudí v smrteľne rýchlom (prečo som mal pocit, že ten vlak ide 40-kou???) a nezastaviteľnom vlaku...:))) Jediné pozitívum je v konečnom dôsledku tá príroda... Btw-Diamant, ty si fest "recesista", chlape!!!:)))

Amazonia vertical (2004)

Nie je to síce najväčší hardcore (118 dní v zajatí ľadu je neprekonané:), ale aj tak dávam svoj skalp dole pred všetkými účastníkmi výpravy a najmä pred Barabášom, ktorý v "celkom nepríjemných" podmienkach dokázal ešte spraviť maximálne vychytané zábery a spracovať ich do tohto pútavého dokumentu. Obdivuhodné a povrdzujúce fakt že P.B. je svetová extratrieda. Btw tá Pomom spomínaná ľakačka stála fakt za to!!!:)

Suvenýry (1989)

Pixarovská nápaditá perla...

Strings (1991)

Mám rád pastelové animácie a táto je myslím dosť vydarená. Len ten príbeh ma akosi nezaujal...