Irčan (2019)

Uzasna zostava, skvela moznost vidiet asi posledny krat (kedysi) ikony filmoveho platna. Velky respect. Ale uprimne - Irishman je krasne a paradne natocena ubernuda, resp. uz dlho sa mi nestalo,ze by ma film tak nevtiahol a nebavil :(

TY (2018) (seriál)

Nápad jak hovado, úplne pochovaný nudným scenárom a nulovou dynamikou, napätím. Ešte aj tie kombinácie vnútorných monológov a reálu museli vyzerať na papieri parádne, ale niekde sa stala sakra chyba. Inšpirácia Dexterom viac než okatá, ale o to vôbec nejde, tu majú hlavný hrdinovia doslova minusovu charizmu... do druhej série ani za svet, ale podľa hodnotení je to mojou optikou a ja som "mimo". Idem radsej dakoho stalkovat...napr Wormboya...:))))))))

Ostré předměty (2018) (seriál)

Nepamatam si,kedy by strih tak genialne pozdvihol film/serial. Ale to je vlastne jedno,lebo tu vsetko do seba zapada. Jeden z naj serialov,co som videl,myslim ze netreba pisat viac,amen!

Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006)

Dzien Swira 2 sa nekona, ocakavania clovek nepotlaci. Ten smutok a depka, ktora v predchadzajucom filme presakovala na povrch, je tu pritomna doslova a niekedy sa jedna skutocne o neprijemne pozeranie. Poetika a filmovy jazyk ostava, ale toto je skor temnota, po komedii ani stopy.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Alan Ball mal po Americkej Krase neskutocnu formu, ktoru uz mat nebude/nemoze mat. Vsetkych pat serii bola jazda a nepamatam si, kedy mi bolo tak "smutno", ze serial skoncil.

Potvora (2017)

Tie dva pohľady do kamery si budem dlho pamätať, lebo tie hovoria viac ako slová a činy. Amanda Collin je "desivá", doslova...

Heavy Trip (2018)

Ako metalista som sa bavil naramne! Ale aj tak mam pocit, ze sa z toho dalo vytrieskat ovela, ovela viac, hoci vdaka za toto a poprosim pokracovanie :)

Punk je hned! (2019)

Fet je hned! Najvacsim bonusom tejto jednohubky je brutalna autenticita, az tak, ze to cele vyzera viac ako dokument. Zaver je punk, vsetko pred tym je kruta realita. David Kollar potesil ako vzdy (hudba). Tvorcovi fandim, viac takychto "filmov" ;)

La sombra de la ley (2018)

...uz dlho som nevidel tak nadhernu kameru, vypravu a priam az Kubrickovsky vymakanu hru so svetlom a detailami. Forma velmi pomaha,ked obsah obcas "nestiha".