Láska v hrobě (2012)

Nahá paní bezdomovkyně Jana koupající se v neckách na hřbitově byla opravdu sexy! Pozadu nazůstal ani její milenec houmelesák Jan vyjídající zbytky jídla z popelnic.. Výborně natočený dokument u kterého se happy-endu nedočkáte, zato vám nabídne nahlédnutí do reálného života českého bezdomovce a spoustu mrazivých scén, ze kterých mě asi nejvíce dostala návštěva Janovi matky.

Sněhurka a lovec (2012)

Nebýt obsazení mé oblíbenkyně Kristen Stewart, nejspíš bych se k tomuto snímku vůbec nedostal. A nebýt obsazení mé oblíbenkyně Kristen Stewart, nestál by tento film nejspíš za nic. Jednoduše to celé táhne, jak vizuálně, tak herecky. Oceňuju zejména výbornou výpravu a celkové zpracovaní. Co se děje týče mi film bohužel moc nesedl. Příště prosím více krve, utrpení a sexu, tohle zpracování mi přišlo moc "soft".

Ladíme! (2012)

Některé hudební byly opravdu dobré, vlastně ony byly dobré pouze ty hudební scény. Zbytek byla jen snůška hloupých dialogů a všech možných klišé co do teen komedií patří. Třetí hvězdu dávám za velmi příjemnou a sympatickou Annu Kendrick. / 55%

Captifs (2010)

"Budu tě mrrdat!"...nezapomenutelné. Jinak výborný, napínavý thriller, který by si zasloužil určitě více pozornosti. Potěšilo i obsazení Fraňka a Bittnerové.

LOL (2012)

Tuctová teen-komedie zabalená do pěkného kabátku s vcelku příjemnými herci a sem tam dobrým soundtrackem. Sice nejde o nic převratného, ale přinejmenším potěší to, že si scénaristi odpustili mnoho zbytečných klišé, které do romantických komedií tohoto typu "patří".

Jaromír Jágr: stále na vrcholu (2012) (TV film)

Výborně natočený dokument o jedné z největších českých sportovních osobností. Jaromír Jágr je mě dooprovází celým mým životem a už od děctví je tak trochu můj vzor, jsem rád, že jsem díky tomuto dokumetu dozvěděl zase pár věcí, které jsem o Jardovi nevěděl. Líbila se mi i vtipná parodie na jeden známý popový hit, která dokument výborně podkreslovala.

Mulholland Drive (2001)

Nemůžu říct, že by mě Mulholland drive nudil, ale prostě a jednoduše mi to nedávalo smysl. Raději bych uvítal, kdyby měl film nějákou složitější, ale pro diváka pochopitelnou pointu. Jinak scénář a herecké výkony bezchybné, škoda jen těch posledních cca 30-ti minut.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Americký remake byl pro mě o něco stravitelnější a celkově svižnější. Jinak zde platí téměř to samé co jsem psal u remaku - divák knihou neposkvrněný nemůže pochopit všechny spletitosti a charakterové vlastnosti postav z Vangerova koncernu. Co se mi na švédské verzi líbilo jsou především neokoukané tváře a lépe (surověji) zpracované brutální scény.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Američanům se povedlo velmi důstojné zpracování skvělé knižní předlohy. Bohužel mám takový pocit, že divákům neposkvrněným Larssonovou knihou nemohly dojít všechny okolnosti a spletitosti příběhu, zejména pak jednotlivé myšlenkové pochody postav z Vangerova koncertu. Já jsem měl to štěstí si Larssonovu vynikajíci předlohu přečíst, tudíž mi přirozeně plno událostí, které režisér divákovi "zatajil" nedělalo problém pochopit. Filmové zpracování je takový výřez toho nejpodstatnějšího z knihy a plno (mnohdy důležitých) věcí bylo úplně vypuštěno, což mi až tak nevadilo. Co mi na filmu vadilo je to, že některé věci byly nelogicky pozměněny. Scénaristům se dostala do rukou tak dobrá předloha, že toto bylo naprosto zbytečné a mě jako člověka, který četl předlohu to dost rušilo. Jinak je vše bezchybné a povedené a postavy vypadají skoro přesně tak, jak jsem si je při čtení knihy představoval. Za zmínku stojí také výborný soundtrack a velmi dobré intro.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jednoznačně nejzábavnější neanimovaný seriál současnosti. Možná je to tím, že tématika nerdů a geeků je mi více než blízká, ale u ničeho jiného se tolik nezasměju. Mimochodem - Sheldonovi hlášky a grimasy jsou sice bezkonkurenční, ale hrozně jsem si oblíbil postavu Rajeshe - co slovo, to hláška!