EZO.TV (2009) (pořad)

Dávám tři hvězdičky za to, že je to parádní zvuková kulisa, když se v noci učím na zkoušky. ;)

Politická střelnice (2009) (pořad)

Asi jsem zrovna viděl lepší díl, ale jako taková žumpa mi to zas nepřišlo...

Innocence of Bin Laden (2012) (amatérský film) odpad!

Tohle prostě není ani satira, tohle si klade za cíl vyloženě jen zesměšnit islám, a to bohužel dost tupým způsobem. Je rozdíl mezi inteligentním humorem a... tímhle. Na druhou stranu ovšem fakt, že jsou ručníkáři kvůli takové kravině schopni vraždit, také o mnohém vypovídá.

How to Irritate People (1968) (TV film)

Miluji humor Monty Pythona, miluji Velkou Británii a suchý anglický humor. Leč z How to Irritate People (jak štvát lidi) nejsem úplně nadšen. Hodinový film obsahuje řadu skečů tří herců, kteří se později stali součástí Monty Pythona, mám ale pocit, že je zde ještě videt nepříliš velká zkušenost. Po prvních pár scénách se začínají nápady opakovat a u některých jsem měl pocit, že by šly ještě více dotáhnout do absurdna přesně tak, jak to máme rádi u Létajícího cirkusu. Neříkám, že se mi film nelíbil, ale jelikož jsem předtím viděl celý Létající cirkus, musím dát pouze tři hvězdy.

Saw 4 (2007)

Tak takhle ne, pánové. S lítostí vzpomínám na první Saw, v němž byli dva hlavní hrdinové a v průběhu filmu se přidalo možná 5 dalších postav. Na Saw 4 je už zřetelně vidět, že tvůrci zjistili, že série vcelku vynáší, a tak proč ji ještě trochu nepodojit. Nudné pasti, ze kterých už tolik neběhá mráz po zádech (i když zde bude asi také záležet na tom, čeho se z fyzického mučení divák nejvíce bojí), ale především neúnosné množství hlavních i vedlejších postav dělá ze Saw 4 zmatený mišmaš, kdy jsem v půlce začal vcelku ztrácet dějovou nit a občas jsem musel pátrat v paměti, kdo že to zrovna pobíhá před kamerami. Ke konci navíc film začne přinášet zmatené vzpomínky z míst, kudy nynější hlavní postavy probíhají, což u mě pouze přispělo k tomu, že jsem ke všemu ztratil ještě chronologickou posloupnost děje. Dávám dvě hvězdy a bojím se patého dílu.

Saw 3 (2006)

Po slabším druhém dílu mě díl třetí mile překvapil. Jigsaw už na tom není s rakovinou vůbec dobře a potřebuje lékařskou pomoc. Jenže je hledaným vrahem a do nemocnice nemůže. Rozhodne se proto se svou pomocnicí unést doktorku (chiruga), která by ho dokázala operovat. Jelikož se ale tímto doktorka stává součástí hry, i ona se dostává do situace, kdy selhání znamená její smrt. Třetí díl napravuje i dojem ze slabších pastí druhého dílu - zejména ta, v níž se oběť měla utopit v kanystru s rozemletými shnilými prasaty, byla bezkonkurenční. A jako tradičně nejvíc do kulí nakopávající částí filmu je jeho konec. Napravil jsem si chuť a dávám čtyři hvězdy.

Saw 2 (2005)

Poněkud slabší pokračování vynikajícího filmu Saw přináší trochu jiný koncept - hlavní past se nyní netýká pouhých dvou lidí, ale rovnou celé skupiny. Možná právě proto se nepodařilo tolik našponovat divácké nervy jako u dílu prvního, v němž jedna oběť měla za cíl zabít tu druhou a ta druhá pouze přežít. Poněkud nudné prostřihy pastí jsou pravidelně střídány napínavějším výslechem samotného Jigsawa. Vědomí, že ho policie má lapeného, ale stále mu v zájmu záchrany zmíněné skupiny nemohou nic udělat, dokáže vskutku zatahat za nervy. Nicméně dávám pouze tři hvězdy za slabší pasti, kolem nichž se Saw koneckonců má točit především.

Saw: Hra o přežití (2004)

Saw považuji za takřka mistrovské dílo, které má vypilované snad vše - herecké výkony, vývoj děje, masky... První díl navíc ještě není tak krvavý jako ostatní díly, napětí je zde gradováno spíše psychicky. Nechápu, proč James Wan po Saw opustil režisérskou židli a pokračoval na sérii jako producent; dnes a denně se mi ukazuje, že asijští tvůrci prostě horory umí...

Klip (2012)

Holka pěkná, sex scény taky. Není to ale trochu málo, aby z toho byl kvalitní film?

Mládí v hajzlu (2009)

Moc nechápu zdejší zklamané komentáře. Knižní sérii jsem četl několikrát a miloval jsem ji, těšil jsem se proto i na tento film. Po shlédnutí jsem byl spokojený - snímek se vcelku věrně držel knih a ač se do něj holt nedostalo vše (zejména Nickovy myšlenky), určitě nepostrádá humor, děj a sympatické herce.