Svéráz národního lovu v zimě (2001)

Slabšia a aj kratšia časť (98 minút určite toto voľné pokračovanie nemalo) Sverázu, ktorá taktiež obsahuje množstvo vtipných a jedinečných momentov tejto ruskej partičky.

Jana Eyrová (2011)

Jedno z mála príjemných prekvapení roka 2011 - z tých o niečo menej očakávaných filmov. Skvelí herci, réžia, atmosféra, v spojení s dokonalou predlohou vytvorili filmový zážitok, ktorý sa dá považovať za adekvátnu náhradu knihy. A z pána Fukunaga sa nám zdá sa kryštalizuje veľmi zručný režisér.

Vřískot 4 (2011)

Znovuzrodenie Vreskotu 4 po úvodnej nudnej hodine - a tým aj celej série. Našťastie! A nečudoval by som sa, že to bolo zámerom Wesa Cravena práve takto uspať a prebudiť diváka!

Lovec nestvůr (2010)

Neviem, či sa podarilo naplno vyťažiť rozpočet 20 miliónov, no čo viem, že tento žánrový mix komiksu, hororu (zombíkov, upírov, vlkodlakov, ...), akcie, komédie, paródie - jednoducho takmer všetkého, mi ponúkol slušnú porciu zábavy. Večným frflošom odporúčam pozerať menej hororov, lebo pri radovom pozeraní už nevedia, čo by chceli.

Princ a pruďas (2011)

Za inováciu fantasy žánru pridávam jednu hviezdu. Inak som čakal viac (najmä od hercov), a taktiež tá "súťaž" o najúchylnejšiu hlášku alebo scénu filmu začala časom nudiť.

The Ward (2010)

Carpenter sa po desiatich rokoch vratil s hororom, ktorý mu na sláve nie veľmi pridá. Potešilo zasadenie príbehu do šesťdesiatich rokov, aj keď nebolo veľmi presvedčivé. Čo ma ale nepresvedčilo ešte viac bol ten koniec. Totiž nemám rád, keď ma niekto oblafne - a keď už, tak aspoň férovo, ale tu je záver necitlivo prilepený a divák (dúfam že som to nebol len ja) má pocit, že to nemá LOGIKU! A viac sa už v tom špárať nebudem. Kto videl pochopí, kto nie nech pozorne sleduje každú minútu v blázinci!

X-Men: První třída (2011)

Aj keď som sa s obsadením po celý čas nestotožnil, ostatné je na mieste ako má byť, a jedná sa o pravé Marvelovské komiksové spracovanie ako remeň!

Karanténa 2: Terminál (2011)

Plusom určite je, že sa dvojka odrazila od jednotky a pokračovala v príbehu a šírení nákazy. Dvojka to mala uľahčené o absenciu dokumentárneho štýlu, ale že by to aj preniesla do atmosféry sa nedá povedať. Práve naopak, tempo a ani kamera diváka nevtiahnu do deja, a preto tento horor plynie akosi mimo. Scenárista sa tiež mohol o čosi viac vžiť do predlohy, režisér mal premiéru, no a či by sa mohla stať trojka zaujímavou, tak to s týmto zložením vidím pesimisticky. Dúfam, že sa toho ujme niekto iný.

Jackass 3.5 (2011)

Moje prvé stretnutie s Jackass. Tušil som, že pôjde o riadnu úchylárnu, ale až takýchto rozmerov? Je mi jedno, čo títo chlapíci stvárali, ako to natočili a podobne. Najdôležitejšie je, že buď sa bavíte alebo nie. No a ja som sa dlho tak schuti nezasmial ako pri týchto trhnutých bláznoch. Dúfam len, že to po smrti Ryana Dunna nezabalia. Zatiaľ sa však teším aspoň na predchádzajúce časti.

5 Days of War (2011)

Amíci sa opäť rozhodli nešetriť patriotizmom, no a aby sa nepovedalo, že si ho nechávajú len pre filmy o vlastnej krajine, tak tentokrát nadelili Gruzíncom v spore s Rusmi. A tak bol tento inak celkom zaujímavý konflikt filmársky utopený len v priemerných vodách vojnovej kinematografie.