Sucker Punch (2011)

Akčný fantasy zlepenec, akých je málo, a preto ich netreba "zatiaľ" veľmi rozpytvávať.

Hanna (2011)

Herecké obsadenie ani zmiešanie rôznych žánrov mi v tomto prípade vôbec nesadlo. Možno môže za to scenár, možno réžia - neviem, no každopádne čakal som viac od filmu, ktorého tvorba sa naťahovala už päť rokov a jeho scenár bol už vopred vyhlásený za jeden z najlepších.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Štvrtá hviezda je za sympatického ufónika. Inak ide viac menej o priemer, a za vyzdvihnutie stoja ešte zapracované odkazy na iné filmy.

Krvavý Valentýn (2009)

Po prvých desiatich minútach som neveril, že by tento krvák mohol mať ešte niekedy scenár. Ale postupom času sa to predsa nejako utriaslo a dalo aký taký zmysel, aj keď od začiatku bolo jasné, že podstatou filmu je natočiť rekordný počet rozťatých lebiek krompáčom. Či je to rekordný zápis ale neviem potvrdiť.

The Tunnel (2011)

S týmto typom hororov (či už spracovaním, rozpočtom alebo námetom) nemám zatiaľ absolútne žiaden problém, pokiaľ dokážu navodiť tú správnu hororovú atmosféru. Tunelu sa to podarilo na výbornú a myslím, že každý začínajúci hororový režisér si želá vstúpiť na scénu takto presvedčivo ako Carlo Ledesma. Veľmi presvedčivé, výborné prostredie, minimum hlúpych scén. Áno bol Blair Witch, REC, Paranormal Activity, ... ale máme už aj The Tunnel s iným novým autentickým prostredím, a netreba nám za každú cenu porovnávať.

Týden bez závazků (2011)

Konečne zábavná, príjemná a nedementná (síce ani nie inteligentná) komédia. Podľa mňa tu chémia starších hercov a herečiek stvárňujúcich manželské vyhorenie fungovala perfektne. Zabával som sa najmä na dialógoch a hláškách dvojice Wilson & Sudeikis.

Netvor (2011)

Amatérske vo všetkých smeroch.

Faktor Psí: Kronika paranormálních jevů (1996) (seriál)

Len slabá konkurencia Aktom X a podobným seriálom. Problém je najmä v tom, že či už spracovanie alebo aj príbehy pôsobia dosť nepresvedčivo. No a ku koncu seriálu to už bola takmer nechcená komédia. Keby nie som fanúšik tohto žánru, idem s hodnotením ešte nižšie.

Kazatel (2011)

Dobre zvládnutá post-apokalyptická akcia, na ktorej si cením najmä jej priamočiarosť. Počas celého filmu som totiž vôbec neriešil scenár, čo sa mi darí len málokedy. Žánrový a herecký mix je do pohody, vytkol by som snáď gradáciu a stopáž - chcelo to aspoň o 10 minút viac. Inak výborný popcornový film, akých by som si do roka prial minimálne jednu desiatku.

Z mesta do mesta (2011) (seriál)

Až na neustále sa opakujúcu otravnú melódiu ide o prekvapujúco znesiteľný dokument so srandovným Japoncom v hlavnej úlohe.