Manažeři (2010)

Veľmi prikrášlený príbeh - a to až tak, že robí film neuveriteľným, ba niekedy až smiešnym. SPOILER! Verím tomu, že podaktorí manažéri nevidia v súkromnom živote do budúcnosti viac ako mesiac (čo sa týka ich finančného zabezpečenia), no na druhej strane predávať už po troch mesiacoch nezamestnanosti auto, bordel z garáže a Xbox, hlavne že mi zostane dom za viac ako 800 tisíc dolárov, na splácanie ktorého už mi za ďalší mesiac dva stačí robiť aj tesára???

Jak moc mě miluješ? (2005)

Natočiť film s neustále sa odhaľujúcou Monicou Bellucci tak, že som pri ňom takmer neustále zaspával, je tiež asi nejaká forma umenia! No tento film zráža do priemeru :(

Světová invaze (2011)

Ďalšia americko-vlastenecká, klišoidná, pátosová a šablónovitá hlúposť. That's all folks!

Sanctum (2011)

Veľmi príjemné prekvapenie pre mňa - na rozdiel od väčšiny prítomných užívateľov, ktorí asi čakali ďalší Avatar, Terminátora či Votrelcov už len preto, že je pod tým podpísaný J. Cameron. Atmosféra možno nie je taká hustá (koniec koncov ved to nie je ani horor!) ako v Páde do tmy, no aj nelogickostí je tu zdá sa menej. Preto moje hodnotenie Pád do tmy za tri, Sanctum za štyri pri porovnateľnom spracovaní. Jednoducho slušné thrillerové spracovanie ďalšieho klaustrofobického námetu v jednej pekelnej diere.

Síla country (2010)

Príjemné pozeranie s možno trochu pretiahnutou stopážou. Pre fanúšikov country by malo ísť o povinnosť, a nečudoval by som sa, keby si u nich o jednu hviezdu tento film polepšil, a to najmä kvôli odznetým piesňam.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Vydržal som pozerať celú prvú sériu s nádejou, že sa to už konečne niekam pohne. Predsa seriál, ktorého hodnotenie presahuje 85%, nemôže byť taký suchý. Ale bol. A to konkrétne neuveriteľne gýčovitým, s trápnymi hercami a s ich postavami, ktoré sa možno aj chcú niekam zaradiť, aby vzápätí svoje konanie zmenili kvôli ich super skupine, v ktorej si neustále lezú na nervy. Seriál u mňa nepochopený, mimo reality, a už aj úspešne mimo mňa.

Vanishing on 7th Street (2010)

Zaujímavý námet (priznám sa, že si nespomínam na nič podobné), ktorý mohol byť pútavejšie spracovaný po stránkach atmosféry, nápaditosti a deja (asi si Anderson tieto položky vyčerpal u Mechanika). Vizuálna a hudobná stránka je OK, škoda že zbytok filmu pláva len v priemerných vodách.

Zelený sršeň (2011)

Aj s vypnutím analytickej polovice mozgovej kôry za tri. Za štyri jedine s alkoholom v krvi, viac zo mňa sršeň nedostane :)

Hon na čarodějnice (2011)

Dosť veľká bieda tento digitálne 'výpravný' nezmysel. Jasne, v poslednej dobe sme na to v Cageových filmoch zvyknutý, ale pri tomto historickom spracovaní krížových výprav, moru, bosoriek a kadejakých digitálnych monštier v jednom balení so mnou trhalo akosi častejšie. Zlyháva najmä strih, potešilo hádam len angažovanie Roberta Sheehana známeho najmä zo seriálu Misfits (kde jednoznačne kraľuje), no jeho výkon taktiež nebol veľmi presvedčivý. Celkovo teda sklamanie a slabé 2*.

Hellraiser (1987)

Inšpirácia mnohými inými filmami z tej doby sa v Hellraiserovej jednotke nezaprie, no aj napriek tomu je príbeh viac-menej jedinečný a hodný takej série, akou Hellraiser počas dvadsiatich rokoch disponuje. Úvodná časť má slušnú atmosféru a efekty, sympatickú Ashley Laurence, či už spomínaný neokukaný príbeh. Mínusom bol pre mňa snáď iba záver, ako keby ušitý horúcou ihlou.