Mechanik zabiják (2011)

Čím ďalej viac mám pocit, že Stathamove filmy a jeho výkony v nich sa začínajú uberať Seagalovou cestou. Statham zatiaľ nemá čierny film, no tempo, akým ich začína produkovať, niečomu napovedá a nečudoval by som sa, keby sa nám o päť rokov stane z Jasona "kvalitný" béčkový herec. Zdá sa, že je len otázkou času, kedy sa jeho filmy opozerajú väčšine divákom, pretože už teraz mám pocit, že nemajú čím prekvapiť.

Zakázaná zóna (2010)

U mňa len lepší priemer. Prečo? Sci-Fi možno 5 minút (aj to len lacné prevažne v tme), dráma možno celý film (ale len priemerná) a akcie je minimum na zavádzajúci názov. Niektoré scény sú síce fajn, ale v dramatických momentoch často prekvapujúco zlyháva kamera (ako keby je režisér nerozhodný medzi autentickejšími zábermi v pohybe ako statickými). Tie katastrofické zábery sú naopak fajn, aj herci sympatický, no lacného dojmu sa zbaviť nemôžem a myslím že na Monsters čoskoro zabudnem.

Divoké husy (1978)

Zaujímavý, čiastočne vojnový film, ktorý má určite svoje kvality, a to najmä v hereckom obsadení. No v niektorých momentoch je aj ľahko predvídateľný, niektoré scény sú naivné až úsmevné (a to nielen pre prítomnosť britského humoru). Tie dve hodiny sú znesiteľné, silnejšiu prvú hodinu vystrieda akčnejšia druhá, takže priestor na hluchšie minúty sa ani nenájde.

Chaos (2005)

Chaos zdá sa nielen v názve, ale aj pri natáčaní. Neskutočne veľa chýb (napríklad mŕtvola čo ihneď vypláva, kamery v banke (!) bez záložného napájania, atď.) a herecké výkony na úrovni telenoviel (a to aj od tých zvučnejších mien v obsadení) robia z tohto filmu podpriemer, ktorý nemá veľmi čím kladným prekvapiť.

300 Sparťanů (2007) (TV film)

Ďalší americký dokument s neustálym otravným sumarizovaním. Pritom v dokumente viackrát pripomínajú, že na strane Grékov nebojovalo len tých 300 slávnych Sparťanov, o minútu je to zas len o 300 bojovníkoch (asi aby tvorcovia dostali do údivu divákov a dali svojmu dielu ohromujúci efekt). Tento štýl fakt nemusím.

Mučedníci (2008)

Pre niekoho odpad, pre iných remeselný klenot. Prikloním sa k tej druhej skupine, a to bez mihnutia oka, bez znalosti do čoho idem a po skončení filmu s pocitom, že nič podobné som zatiaľ nevidel. Videl som krvavé, brutálne nechutné a úchylné kvázihorory, ale nevidel som Martyrs. Teraz už áno, no a najmä žánrové prechody, ktoré možno počas filmu viackrát pôsobia neistým dojmom, no po skončení suverénne a s pocitom diváka 'ako v tranze'. Famózne!

Muži, co zírají na kozy (2009)

Keby som nepozeral po filme aj film o filme, nedal by som mu ani tie tri hviezdy, čo som mu dal. Je to len slabší odvar toho, čo mohli (zamýšľali) ľudia okolo tohto filmu vyprodukovať.

Šepot (2007)

Veľmi príjemné prekvapenie medzi horormi posledných rokov. Vhodne zvolené herecké obsadenie a priamočiary príbeh, v ktorom sa až na malého Davida nikto na nič nehrá :) Z minima vyťažené maximum, ja nemôžem inak, aj keď - samozrejme, nebolo to bez chybičiek.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Bohužiaľ, koniec prvej série už neudržal vysoko nastavenú latku z prvých častí, preto "len" za 4*. No aj napriek tomu bolo od prvých minút jasné, že ide o nadpriemerný seriál, škoda toho menšieho scenáristického výbuchu ku koncu.

Jen pro tvé oči (1981)

Jedna z tých slabších bondoviek, no zaujal ma záver v Meteore. A keďže som ju sám aj navštívil, veľmi sa mi nezdá, že by si mnísi nechali znesvätiť jeden z kláštorov sporo odetou dievčinou, keďže aj ženské návštevníčky pri vstupe do nich obliekali zásterami. Nech už je to akokoľvek, záver aj tak potešil.