Robin Hood (2010)

Nie nebudem komentovať tento skvelý film (aj keď určite nie dokonalý), ale skôr tých dvoj, troj a menej hviezdičkových. Čo takto sa zamyslieť a prekalibrovať svoje hodnotenia, hmm? Alebo ste len presýtení kvalitnými historickými filmami, ktorých je v poslednej dobe ako šafranu???

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Neuveriteľne dementný scenár, a to myslím už aj na teenagerov. Keď sa k tomu pridali ešte aj prehrávajúci herci, blamáž je na svete. S ťažkým srdcom dávam dvojke za dve hviezdy.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Som jeden z mála, ktorému sa viac páčil remake ako klasika. Oveľa efektnejšie, akčnejšie a uveriteľnejšie ako pôvodná verzia, naviac tento remake na rozdiel od viacerých ostatných len nekopíruje, ale aj prináša niečo nové, aktuálne.

Psycho (1998)

Klasike sa tento remake samozrejme nevyrovná, ale predsa len drobný posun je vidieť najmä v hudobnom spracovaní, čo-to viac je vidieť aj v hororových scénach no a Vince Vaughn sa mi zdal byť minimálne tak presvedčivý, ako jeho predchodca. Všetko ostatné je len nepodarená kópia, s ktorou si tvorcovia veľa práce nedali. 50%

Nové tajemství UFO (2005) (TV film)

Dokument ani nie tak o UFO, ako o neustále sa točiacich dokumentoch a listinách počas celých 45 minút. Okrem tohto otravného vizuálu už nejde o nič prevratné a neznáme. Čistý priemer.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Spočiatku to vyzeralo na dospelejšie a atmosférickejšie spracovanie oproti jednotke. No približne po dvadsiatich minutách so začiatkom komickej línie atmosféra a uveriteľnejšie spracovanie je razom preč, a to aj napriek vyššiemu rozpočtu. U mňa sklamanie a vážne pochybnosti o pojme "kultové" pri filmoch Evil Dead.

Pokoj 205 (2007)

Nič nové pod slnkom, 100x videný a obohraný námet, a k tomu ešte v slabšom podaní...

Halloween II (2009)

Moje nadšenie zo Zombieho halloweenskej jednotky je po vzhliadnutí tohto nepochopiteľného čuda razom preč. Pridalo sa na brutalite aj na Myersa nepochopiteľným spôsobom, na stupidite ani nevravím (Dr. Loomis WTF???, zjavenia matky, ...), Laurie je v tomto diele vlastne nepodstatná osoba a chýbala mi v scénách aj halloweenská Carpenterova melódia. Jednoducho zbytočná časť, Zombie si pokazil povesť po skvelej jednotke. No možno to niekto čakal už v jednotke, že to Rob prepáli s brutalitou... čo nebolo (resp. bolo, ale v znesiteľnej miere), stalo sa v dvojke...

Halloween (2007)

Neuveriteľná Halloweenska jazda od majstra Zombieho, kľudne porovnateľná s pôvodnou jednotkou či dvojkou. Jedine v čom Rob Zombie zaostáva je atmosféra, v ostatných aspektoch je minimálne taký zručný ako Carpenter. Michael je v jeho verzii najmä vďaka mohutnej postave uveriteľnejší, taktiež aj jeho zrýchlený pohyb, konanie, detstvo atď. vyznie realistickejšie. Ja som spokojný, a to aj napriek tomu, že Zombie to v niektorých momentoch filmu trochu prestrelil s brutalitou.