Červená Karkulka (2011)

Mohlo ma to napadnúť hneď! Momentálne je IN Twilight, tak prečo túto ságu neokopírovať (napríklad dvojníkom Patizóna, vlčím monštrom, mladou žabou medzi dvoma nápadníkmi, a ešte to všetko medzi sebou premiešať, aby to akože malo zmysel - ale na žiaden rozumný som neprišiel). Scenár a jeho zasadenie do príbehu Červenej Karkulky - to je minimálne na nomináciu Zlatá malina. Škoda alebo aj šťastie pre tento film je, že tento rok nám stihne vyjsť ďalší diel jeho "o čosi" slávnejšej predlohy :)

Case Sensitive (2011) (seriál)

Dve kvalitné 45-minútové časti britskej kriminálky so schopným dejom a hercami. Fajn jednohubka.

Hellraiser: Pekelný svět (2005)

Ani ôsme pokračovanie Hellraisera ma nejako veľmi nesklamalo - na rozdiel od hodnotení užívateľov. Prevažnú väčšinu asi sklamal príbeh, ktorý nemá až tak veľa spoločné s pôvodným námetom. To však nemení nič na tom, že aj toto spracovanie je kvalitné, má slušnú zápletku (ktorá vygraduje v závere), nostalgicky pripomenie Pinheada a spol, a najmä - pobaví!

Rio (2011)

Prvá polovica ma zaujala viac. Potom nastalo veľa momentov, ktoré veľmi dobre poznáme a pravidelne sa opakujú, ubudne tiež vychytávok a zábava stagnuje. Ak by som mal porovnať s Gnomeo and Juliet, tak to sa mi páčilo o niečo málo viac.

That's What I Am (2011)

Príjemné, milé, poučné a najmä pre všetky vekové kategórie.

Husk (2011)

Režijný debut Bretta Simmonsa, a hneď na výbornú! Skvelá atmosféra, odchod jednotlivých postáv viac-menej nepredvídateľný (ich správanie výnimočne neriešim) a príbeh má tiež niečo do seba. Veru čakal som menej, dostal sa mi ale mix viacerých hororových podžánrov s napätím a hneď niekoľkými otáznikmi. U mňa spokojnosť.

Krev na křídlech (2010)

Tak toto si napísal aj zrežíroval jeden človek - a tak to aj vyzerá. Príbeh aj scenár je riadne hlúpy, a keď sa ešte k tomu pridá tragický výkon dua M + M, blamáž je na svete. Nechápem zmysel tohto filmu, o čo tam vlastne po celý čas ide, a keďže sčasti ide o fantasy, tak až zarážajúcu nepresvedčivosť.

Všemocný (2011)

Nie až tak tuctový thriller, ako tu mnohí spomínajú. Zábava po celú dobu stopáže znamená, že až tak veľakrát sme tento spôsob spracovania (resp. príbeh) nevideli, najmä s tak skvelou kamerou. Herci svoje úlohy taktiež zvládli parádne, takže až na ten sem-tam pokrivkávajúci scenár ide o v pohode strávených 110 minút.

Pohanský rituál (2009)

Lacné spracovanie príbehu, ktorý tu už že vraj bol, no ja som sa s ním stretol prvýkrát. Niektoré scénky dobre zapadli a zapracovali, iné boli slabšie a veľmi sa nehodili. Prostredie ako z deväťdesiatich rokov malo možno ľahšie navodiť atmosféru, no spolu aj s postavami pôsobilo skôr nezáživne. Pre hororových fanúšikov nebol tento film asi ničím prekvapivý a rýchlo naň zabudnú, aj keď myšlienka bola dobrá, ale pokapala na spracovaní.

Choose (2010)

Slabý príbeh s mizerným spracovaním, hereckými výkonmi a obsadením (najmä hlas psychopata mi "pílil" uši). Najslabším článkom je asi scenár, ktorý nielen že vykráda niekoľko známejších hororov a obsahuje haldy klišé, ale aj kopí chybu za chybou v podobe chaotického správania sa postáv. Čiže nič nové a zaujímavé pod slnkom. Vlastne keď som si to zhodnotil, tak začínam aj pochybovať, že sú tie dve hviezdy opodstatnené.