Bitevní loď (2012)

Až na vizuál odpad! Kedy si dám už pokoj s týmito vlasteneckými kravinami, ktorými nás Amíci viackrát do roka kŕmia, aj keď zhltnú stovky miliónov?

Piraňa 3DD (2012) odpad!

Hrozné niečo. Odpad dávam výnimočne, no tento paškvil si ho zaslúži. Vlastne ani nie je čo hodnotiť a doslova ma urážala hlúposť jednotlivých scén. Za tento počin by som sa hanbil aj ja.

Coriolanus (2011)

Po dlhom čase som mal problém dopozerať film. A to mám vojnové rád, aj keď sa niekedy nedržia historických udalostí. No ale čoho sa držal Coriolanus, netuším. Ralph Fiennes sa asi snažil o niečo priekopnícke, netradičné, no pre väčšinu divákov je jeho pokus zmätkom a poškvrneným mena jedného dramatika. To prevedenia a kamera - jednoducho tragédia, ktorú nedoporučujem!

Nepřítel pod ochranou (2012)

Z čistého priemeru sa vymyká snáď len Denzel, a niekoľko pekných súbojov. Inak nie je veľmi čo hodnotiť.

Šťastný Nový rok (2011)

Čo človek, to názor, no podľa mňa ide o veľmi vydarené zobrazenie posledného dňa v roku za účasti množstva filmových hviezd. Nejaké tie sentimentálnosti nezaškodia, veď predsa nie každý končí rok s blízkymi, poprípade nie každý musí skončiť oslavy pod stolom. Jednoducho atmosféru to má, a k technickej stránke je zbytočné sa vyjadrovať.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Tak toto pokračovanie je minimálne o dve hviezdy vyššie ako jednotka. Prevedenie pôsobí určite dôveryhodnejšie, obsadenie tiež sympatickejšie, vizuál, hudba a takmer nonstop akcia je fakt na úrovni. Slušná oddychovka.

Stíhači Red Tails (2012)

Tradične prikrášlený príbeh americkými farbami, ale inak vcelku presvedčivé zobrazenie leteckých súbojov v druhej svetovej vojne, ktorých nie je zas až tak veľa.

Kronika (2012)

Možno by sa tento príbeh o získaní výnimočných schopností dal ľahšie stráviť, keby nebol opäť postavený na všade dokumentujúcich kamerách. Áno, bol by tuctovým, no zároveň aj uveriteľnejším - a tým vlastne stráca opodstatnenie ich použitie. Zdá sa, že to ešte viacerí filmový tvorcovia nepochopili, že nie vždy dokáže byť dokumentaristický štýl presvedčivejší. Nejaké inovácie použitia kamery tam boli, no to bolo málo, a ostatné je už opozerané.

The Divide (2011)

Konečne výborne zvládnuté spracovanie apokalyptickej situácie, najmä čo sa príbehu týka. Ten je síce situovaný viac-menej len v suteréne, no rozohranie psychického rozpoloženia niečo viac ako poltucta dospelákov je ukážkové. Postavy sú správne vyhrotené, herci presvedčivý, a celé to na diváka pôsobí sugestívnym dojmom. Ten ešte vylepší vygradovaný záver, za ktorý by sa nemuselo hanbiť veľa hollywoodskych trhákov. Nebyť v niektorých momentoch pokrivkávajúcej logiky, šiel by som ešte vyššie.