Ocelová pěst (2011)

Zábavné, úprimné, hravé, trikovo brilantné, herecky famózne, a na rozdiel od Transformerov aj s veľkou dávkou emócií. Jednoznačné miesto v TOP10 za rok 2011.

Hellraiser: Revelations (2011)

Odpadom by som tento počin nenazval. Dokonca si myslím, že príbehom je deviatka na tom lepšie, ako jej nedávny predchodcovia. Mizerný začiatok filmu s ručnou kamerou ma ale vyplašil (ešteže sa v tomto trende nepokračovalo), taktiež herecké obsadenie nebola žiadna sláva (a maska Pinheada WTF?). Ale už spomínaný príbeh, nejaký ten náznak inovácie a slušný gore (vzhľadom na rozpočet) to nakoniec z bahna vytiahli a dopozeral som to bez najmenšej ujmy :)

Dvojitý agent (2011)

Nezáživný špionážny thriller, ktorého český preklad napovie viac, ako by mal. Záver filmu sa snaží ešte niečím ohromiť diváka, no ešte viac ho potopí. Taktiež tie citové pasáže pri zobrazení chladnokrvných zabijakov - ďalší veľký prešľap tvorcov. To všetko ešte s nádychom vlastenectva, a o prepadák je postarané.

Uzavřený případ (2011)

Nielen Channing Tatum, ale aj celý film je až priveľmi strojený a čoskoro vás začne nudiť a neveríte mu takmer nič. Záver bol slabý, celkovo len priemer.

Terra Nova (2011) (seriál)

Prepadák jesene 2011. Séria dopozeraná len so sebazaprením. Na ďalšiu už nečakám a myslím si, že by pri rovnakom producentskom a realizačnom zložení aj tak nemala čo ponúknuť.

Apollo 18 (2011)

Apollo 18 po celý čas neúspešne balansuje medzi hororom a sci-fi, k tomu ešte tie kvázi autentické zábery a nedotiahnutý a celkom márny záver - no a má zrazu zarobené na slušný prepadák. V rámci sci-fi ešte čo-to dokážem odpustiť, na horor som však náročnejší. Konkrétne: málo postáv na budovanie atmosféry, epileptická kamera a niektoré zábery nevedno odkiaľ, vykrádanie a recyklovanie iných hororov a najmä chýbajúca logika (autentické zábery z ručných kamier posledného letu na Mesiac došli asi kuriérom). Ale aby som len nehanil, vizuál Mesiaca a audio boli fakt na úrovni.

Informátorka (2010)

So sebazaprením dám dve. Cítiť z toho ženskú ruku, a to nielen raz. Nie že by to bolo na škodu, ale tlačilo sa na miestach, kde sa malo uberať, a naopak. A do toho zas tí nešťastní Amíci. Všade boli, všade sa hrali na hrdinov, vždy to ešte viac rozvrátili a zakaždým nechali tak.

Beznadějný trouba (2011)

Novodobý Švejk prostredníctvom sympaťáka Paula Rudda? Ale prečo nie, ja som mu dal šancu a nebanujem...

Atrocious (2010)

Absolútne amatérske a odfláknuté spracovanie. Ak tu niekto porovnával s austrálskym The Tunnel, tak sa pridám a tvrdím, že Atrocious nemá nič spoločné s reálnosťou a duchaplným správaním postáv v ohrození.

Nebojte se tmy (2010)

Hororový nadšenci zdá sa pochopili, že ide o nadpriemer v rámci žánru. Tí ostatní okoloidúci mali veľké oči, a tomu zodpovedá aj ich hodnotenie. No len hviezdu či dve si tento hororík nezaslúži, len hudba Marca Beltramiho si minimálne jednu u mňa získala.