Doteky osudu (2012) (seriál)

Prvú sériu som ako tak prežil bez ujmy, aj keď už posledné časti boli dosť slabé a nič neprinášali. Zo zvedavosti som začal pozerať aj druhú sériu, no skončil som už po druhej časti znechutený z naťahovania už aj tak slabého scenára. Znižujem hodnotenie a dúfam, že čoskoro zabudnem na večne šepkajúceho Sutherlanda, ktorý mi postupom času neskutočne liezol na nervy.

Kletba z temnot (2012)

Ďalšia posadnutá Emily a opäť celkom vydarené spracovanie. Menej je niekedy viac - bolo vidieť po technickej stránke, ale remeselne dobre zvládnuté a podpis Raimiho v pozadí tiež zjavný. Škoda len že tento sympatický počin neprichádza s ničím novým.

Divoši (2012)

Ako boli Divosi v niektorých momentoch presvedčivý, tak boli v ďalších až takmer na smiech. Nielen herecky, ale aj po stránke scenára. No ak si tieto nedostatky odmyslím, ide o podarený návrat do deväťdesiatich v podstatne lepšom vizuálnom balení.

O rodičích a dětech (2007)

Dobrý, netradičný pokus o stvárnenie vzťahu rodič-dieťa. Viem, o čo režisérovi v tomto podaní šlo, no priznám sa, že viac mi povedal Film o filme. Možno o čosi viac pamätnejšieho deja alebo príbehu, odstrániť Kostelného trapošenie v prvej polovici filmu a mohlo by sa ísť ešte vyššie.

Méďa (2012)

Slabá komédia s minimom inteligentného humoru a biednymi hereckými výkonmi (čo preboha robí Wahlberg v komédii?). A ten trápny pokus o citové vydieranie na konci? Ďakujem, neprosím!

Amazing Spider-Man (2012)

Podstatne jednoduchšia verzia pôvodného Spider-Mana, určená najmä pre nenáročného teenage diváka.

Procitnutí (2012) (seriál)

Zatiaľ sa mi nestalo, aby som bol rád, že sa skončil pomerne vysoko hodnotený seriál už po prvej sérii. Totižto Awake vo svojej podstate a príbehu už nemal divákovi viac čo ponúknuť. Samostatne detektívne ladené časti v strede série sa nedali aj naďalej riešiť nastolenou cestou, preto bolo pre seriál lepšie uchýliť sa k finále a k svojej podstate - čiže k vyriešeniu Michaelových dvoch svetov v posledných častiach. Inak označujem Awake za seriál Jari 2012.

Červená světla (2012)

Okrem pár momentov je to v podstate nudný thriller, ktorý nemá čo ponúknuť. Zápletka, síce spočiatku zaujímavá, zostala nedotiahnutá, herci odviedli "len" štandard, atmosféra na horor slabá, a vykonštruovaný záver ma v pozitívnom zmysle tiež neodrovnal. Ďalší tuctový film, ktorých sú stovky.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Úplne od veci príbeh s výrazne prehrávajúcim Arniem a Chuckom, minimum férových súbojov chlapa proti chlapovi, nezraniteľnosť, trápne hlášky na svoju adresu. Herecky najlepší, a to je už čo povedať - JCVD. Po druhýkrát sklamanie.

Chata v horách (2012)

Žánrová originalita a inovácia aj napriek odkazom na hororové klasiky. Tak to tu myslím ešte nebolo. Moderné poňatie plusom, atmosféra a pre mňa rozpačitý záver je zase hviezda dole. Inak veľká spokojnosť!